ГоловнаСуспільствоЖиття

​Мукачево просить Зеленського ввести в місто спецсили Нацгвардії

Влада міста вважає, що причиною регулярних кримінальних "розбірок", є "професійна слабкість і вкрай низька активність поліції".

​Мукачево просить Зеленського ввести в місто спецсили Нацгвардії
Фото: Анна Стешенко

Міська рада Мукачева звернулася до президента Володимира Зеленського щодо криміногенної ситуації в місті.

Про це повідомляє Mukachevo.net.

7 лютого мер Мукачева Андрій Балога скликав позачергову сесію міськради. На порядку денному було одне питання - "Про звернення до президента України стосовно криміногенної ситуації в місті та діяльності правоохоронних органів щодо забезпечення законності та правопорядку".

"Мукачівська міська рада змушена звернутися до вас за особистим втручанням через вкрай загрозливу криміногенну ситуацію, яка склалася в нашому місті. Підтвердженням цього є черговий зухвалий інцидент із застосуванням вогнепальної зброї, в результаті чого госпіталізовані дві людини з вогнепальними пораненнями. Стрілянина в спальному районі створювала реальну загрозу жителям 86-тисячного міста, які вже не відчувають себе в безпеці і рішуче вимагають надійного захисту від бандитів", - йдеться у зверненні.

"Наголошуємо: Мукачево жодним чином не можна вважати якимось особливим центром злочинності. Проблеми з правопорушеннями, зокрема кримінальними, в нашому місті загалом такі, як в інших містах країни. Близькість до кордону і порівняно велика кількість іноземців, значною мірою - туристів, не можна вважати чинниками, які істотно знижують рівень громадської безпеки", - зазначили в міськраді.

Влада міста вважає, що причиною регулярних кримінальних "розбірок", є "професійна слабкість і вкрай низька активність міської поліції".

"Тому звертаємося із закликом про надання Мукачеву невідкладної та дієвої правоохоронної допомоги, яка передбачає: 1. Проведення оперативного та профілактичного відпрацювання міста спеціальними підрозділами Національної поліції та Національної гвардії, із залученням висококваліфікованих, досвідчених працівників за кримінальним блоком. Термін такого відпрацювання, обсяги залучених сил і засобів повинні бути достатніми, щоб різко побороти негативні криміногенні явища в Мукачеві, виявити і знешкодити їх джерела. 2. Зміни керівництва міського управління поліції, посилення його особового складу фахівцями з інших регіонів країни. 3. Посилення матеріально-технічного забезпечення поліції Мукачева сучасними засобами, автотранспортом та екіпіруванням", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, вранці у Мукачеві сталася стрілянина на вул. Сєченова. Водії двох автомобілів стріляли один в одного, після чого обидві машини зникли в невідомому напрямку.

У 2016 році у Мукачеві сталися "розбірки" зі стріляниною та вибухівкою. Конфлікт виник між групою молодих людей на авто і місцевим жителем. Перші були зі зброєю, другий - з вибухівкою. Останнього з кульовим пораненням госпіталізували до лікарні.

У 2020 в Мукачеві в новорічну ніч невідомий вистрілив з гранатомета по паркану приватного будинку. Обійшлося без постраждалих.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram