Із 17 грудня набули чинності нові правила прийому у вищі навчальні заклади 2020 року. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства освіти України.
Згідно з ними, на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирьох років: 2017 (крім іноземної мови), 2018, 2019 і 2020 років з усіх предметів.
Абітурієнт зможе подавати сертифікати в будь-якій комбінації, наприклад, в одному пакеті один сертифікат 2017 року, інший - 2018 чи будь-якого іншого, також можна подати результати тестування з усіх предметів за один рік.
Реєстрація в електронних кабінетах і завантаження в них документів стартує 1 липня, прийом заяв і документів - 13 липня. Подати заяви можна до 18:00 22 липня для тих, хто вступає тільки за сертифікатами ЗНО, і до 18:00 16 липня для тих, кому ще потрібен творчий конкурс, співбесіда або вступний іспит.
Порогом для вступу на бюджет будуть 125 балів, але абітурієнти можуть подати п'ять заяв на будь-які спеціальності.
Для вступу на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" і "Педіатрія" поріг становитиме 150 балів ЗНО з другого і третього конкурсних предметів. Трохи зріс конкурсний бал на спеціальності "Право", "Публічне управління і адміністрування", "Міжнародні відносини" - з 130 до 140.
"Цього року творчі заліки та конкурси обов'язково проводили перед подачею документів у ВНЗ. Так вдалося уникнути будь-якої можливості маніпулювати їх результатами, підганяючи їх під результати ЗНО. Така практика буде і 2020 року. Разом із тим перенесуть і вступні іспити для деяких категорій абітурієнтів (учасники АТО, що вступають із захворюваннями, які є перепоною для здачі ЗНО) до початку подання заяв", - додали в міністерстві.
Абітурієнтам бакалаврату на основі молодшого спеціаліста потрібно обов'язково подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, а для спеціальностей "Економіка" і "Управління та адміністрування", "Публічне управління і адміністрування" потрібен сертифікат тестування з математики (або історії України для вступу на контракт).
"Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 балів для участі в конкурсі на бюджет", - повідомили в Міносвіти.
Також 2020 року хочуть розширити перелік спеціальностей, для яких потрібно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. 2019-го їх було 32, а з наступного року - понад 80.
Також відтепер подати електронну заяву можна не тільки абітурієнтам після 11 класу, а й для вступникам на магістра після бакалаврату.
Повідомляють також, що новими правилами розширюються можливості абітурієнтів з особливими освітніми потребами. З 2020 року приватний виш повинен забезпечувати таких вступників необхідними умовами для складання іспитів.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти призначив дати пробного зовнішнього оцінювання 2020 року. Пробне ЗНО з української мови та література пройде 21 березня, а з усіх інших предметів (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови) - 28 березня. На другому тесті учасники зможуть пройти оцінювання тільки з одного навчального предмета.