ГоловнаСуспільствоЖиття

"112 Україна" просить суд скасувати рішення Нацради щодо позбавлення ліцензії

У ОАСК звернулися вказані п'ять телерадіокомпаній, які ведуть мовлення під емблемою телеканалу.

"112 Україна" просить суд скасувати рішення Нацради щодо позбавлення ліцензії
Фото: Українські Новини

Телеканал "112 Україна" звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про позбавлення телеканалу цифрових ліцензій на мовлення.

Про це повідомляють на сайті ОАСК.

"У ОАСК надійшов позов, в якому позивачі оскаржують рішення Нацради, згідно з яким їм було відмовлено в продовженні терміну дії ліцензії на мовлення", - йдеться в повідомленні.

Позивачами вказані п'ять телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення під емблемою "112 Україна".

Серед позовних вимог - визнання протиправним і скасування рішення Нацради від 26 вересня.

Також до суду надійшла заява про забезпечення позову з проханням зупинити дію зазначених рішень Нацради та зобов'язати відповідного провайдера відновити надання позивачам послуг з розповсюдження в цифровому форматі телевізійних програм у повному обсязі і без будь-яких змін аудіовізуального ряду на каналі мовлення багатоканальної телемережі.

На цей момент судом вирішується питання про відкриття провадження і наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову.

Нагадаємо, 26 вересня Нацрада відмовилася продовжувати ліцензію "112 Україна" на цифрове мовлення.

У серпні Нацрада призначила позапланову перевірку телеканала через намір показати пропагандистський фільм Олівера Стоуна "Нерозказана історія України" про "громадянський конфлікт на Донбасі". Після скандалу показ фільму скасували, але перевірка відбулася. На початку вересня під будівлею Нацради побилися прихильники і противники телеканалу.

Під брендом "112 канал" працюють шість телерадіокомпаній: ТРК "112 ТВ", "ТВ Вибір", "Партнер-ТВ", "Новий формат", "Аріадна-ТВ", "Лідер-ТВ". На одну з них записана супутникова ліцензія каналу. П'ять інших у 2011 році перемогли в конкурсі на місця в цифровому мультиплексі МХ-5, призначеному для регіональних і місцевих мовників. Згодом ці компанії змінили власників, і замість п'яти окремих регіональних телеканалів на їх частотах запустився де-факто загальнонаціональний канал "112 Україна".

16 вересня Апеляційний суд дозволив не продовжувати ліцензію телеканалу "112 Україна". 19 вересня Нацрада винесла телеканалу попередження.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram