ГоловнаСуспільствоЖиття

Прокуратура Криму розслідує зловживання чиновників під час облаштування адмінкордону з півостровом

Прокуратура розслідує два кримінальні провадження.

Прокуратура Криму розслідує зловживання чиновників під час облаштування адмінкордону з півостровом
Фото: mvs.gov.ua

Прокуратура Криму розслідує кримінальні провадження у зв'язку зі зловживаннями чиновників під час будівництва пунктів пропуску на адміністративному кордоні з Кримом. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Минуло півтора року з моменту прийняття цього рішення, і все ще є над чим працювати. Нам, у зв'язку з цим за заявою громадських організацій і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій довелося почати два кримінальні провадження", - повідомили в пресслужбі прокуратури АРК, посилаючись на слова прокурора АР Крим Гюндуза Мамедова.

Як зазначив прокурор, одне провадження розслідується за фактом нецільового використання коштів, виділених з резервного фонду для облаштування пунктів перетину адмінкордону.

"Справа розслідується за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Міністерства інфраструктури України, ДП "Укрінтеравтосервіс", які вчинили розтрату бюджетних коштів, виділених для облаштування КПВВ "Каланчак" і "Чонгар", - додали в прокуратурі.

Ще одне провадження стосується незаконного виділення земельної ділянки, на якій мали бути оснащені сервісні центри для кримчан.

У прокуратурі АРК пояснили, що справа розслідується за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Каланчацької райдержадміністрації та Державного агентства водних ресурсів України. Чиновники видали дозвільні документи на земельну ділянку, яку планувалося використовувати під час будівництва КПВВ на адмінкордоні з Кримом.

Нагадаємо, Російська Федерація знову відмовила в доступі до анексованого Криму моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні. У результаті місія ООН відвідала адміністративний кордон з Кримом, а саме пропускні пункти "Каланчак" і "Чонгар".    

Відзначається, що такі візити і спілкування з людьми, які перетинають кордон - один з методів дистанційного моніторингу ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі.  

LB.ua в соцмережах: