Київська міська державна адміністрація ініціює створення "Гендерного паспорта Києва". Про це повідомляють у прес-центрі КМДА.
Це інформаційний інструмент, який застосують для відстеження стану забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків.
Про цю ініціативу повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда. За її словами, "Гендерний паспорт" дозволить дослідити ступінь рівності в доступі до ресурсів, роботи, економічних, освітніх, фінансових, соціальних послуг, повноважень для прийняття рішень, контролю над активами, а також стан дотримання прав і свобод.
"Гендерний паспорт" дасть можливість збирати й аналізувати статистичну інформацію, розробляти і поступово удосконалювати і індикатори, і саму методологію оцінки стану забезпечення рівних прав і можливостей киян.
Головні цілі створення цього документа полягають у:
- оцінці становища жінок і чоловіків, визначенні потреб у захисті їхніх прав;
- визначенні специфіки потреб вразливих верств населення
- аналізі потреб жінок і чоловіків у різних сферах гуманітарного простору (освітні потреби, медичні потреби, соціальні послуги та соціальний захист)
- аналізі рівня фінансового забезпечення потреб жінок і чоловіків у різних сферах;
- аналізі питання наявності й ефективності заходів протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.
Систематизація й узагальнення отриманих даних, на думку КМДА, посилить якість планування заходів із забезпечення прав людини.
Також передбачається, що завдяки гендерно орієнтованому підходу бюджетне планування буде більш ефективним.
На цей момент "Гендерний паспорт Києва" перебуває на стадії розробки.
Нагадаємо, в грудні 2018 року парламент Німеччини прийняв закон, що дозволяє державним органам реєстрації стану записувати у свідоцтвах про народження стать, що відрізняється від чоловічої і жіночої. Крім того, громадяни ФРН отримали можливість змінювати вказані раніше стать і ім'я.