ГоловнаПолітика

Мін'юст подав позов про заборону "Партії Шарія"

Перше судове засідання призначили на 6 квітня.

Мін'юст подав позов про заборону "Партії Шарія"
Фото: sharij.com.ua

Міністерство юстиції подало позов до Окружного адміністративного суду Києва, в якому просить заборонити політичну партію "Партія Шарія".

Про це повідомляється на сайті ОАСК.

Суд прийняв позов до розгляду та відкрив провадження.

Міністерство попросило суд витребувати у Служби безпеки України висновки експертів про протиправність діяльності "Партії Шарія" та заборонити її.

Суд розгляне справу за правилами спрощеного позовного провадження із викликом сторін. Судове засідання у справі призначено на 6 квітня.

Міністр юстиції Денис Малюська у фейсбуці написав, що позов ґрунтується на статті 21 закону "Про політичні партії в Україні", яка регламентує заборону партій.

"Підстави для подання позову – численні порушення Конституції та законів України політичною партією та, зокрема, особою, яку партія вказує у якості свого «лідера» - паном Шарієм", - написав Малюська.

Він визнав, що справа може бути складною, тому що партія "вибудувала непогану юридичну оборону своєї незаконної діяльності, грубо порушуючи законодавство, але при цьому намагаючись перекладати усю відповідальність за такі дії на формально сторонніх осіб".

"Але, як свідчить матеріали правоохоронних органів, вдавалося їм це далеко не завжди", - заявив Малюська.

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, рейтинг "Партії Шарія" коливається в районі 3%. Цього не вистачає, щоб претендувати на проходження в Верховну Раду, але за підсумками місцевих виборів у 2020 році вона отримала представництво в багатьох радах нижчого рівня.

Нагадаємо, що 16 лютого блогеру Анатолію Шарію оголосили підозру в державній зраді (ч. 1 ст. 111 ККУ) та порушенні рівноправ'я громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань (ч. 1 ст. 161 ККУ). 

Низка експертних досліджень встановила, що у інтерв'ю і виступах блогера наявні факти підривної діяльності проти України. З 2012 року сприяв неурядовим і державним структурам Росії у проведення інформаційних операцій. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram