Київський апеляційний суд відхилив скаргу Генпрокуратури на рішення Печерського райсуду, який не арештував майно третього президента України Віктора Ющенка.
Про це повідомив сам Ющенко у фейсбуці.
"Київський апеляційний суд відмовив прокурорам Управління спеціальних розслідувань ГПУ в задоволенні апеляційної скарги на рішення Печерського райсуду столиці від 9 липня, яким було відмовлено в задоволенні клопотання ГПУ про накладення арешту на майно Віктора Ющенка", - написав він.
Ющенко також зазначив, що відповідне рішення суд ухвалив у понеділок.
За його словами, представники Генпрокуратури паралельно подали ще одне аналогічне клопотання до суду першої інстанції про арешт його майна, але в задоволенні їм також було відмовлено.
"Наприкінці вересня Київський апеляційний суд повинен розглянути ще одну скаргу ГПУ, тепер уже на інше рішення Печерського суду, яким також було відмовлено в клопотанні про накладення арешту на майно Ющенка", - написав третій президент.
Нагадаємо, 1 серпня Генпрокуратура завершила розслідування у справі Ющенка і "Межигір'я". Раніше, 25 липня, Печерський райсуд Києва вдруге відмовив слідству в задоволенні клопотання про арешт майна Ющенка.
ГПУ висунула Ющенкові підозру в рамках справи про резиденцію "Межигір'я", яку вивели з державної власності 2007 року. Йому інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. За даними адвоката Ющенка Віталія Наума, прокуратура вважає, що Ющенко вступив у злочинну змову з Віктором Януковичем з метою передачі "Межигір'я" останньому.
У 2007 році Віктор Янукович, який очолював Кабінет Міністрів, передав "Межигір'я" у статутний фонд держкомпанії "Надра України", після чого вона уклала договір міни з фірмою "Медінвесттрейд". Обмін полягав в тому, що держава віддає приватній фірмі "Межигір'я", а натомість отримує дві нежитлолі будівлі в Києві за адресою Паркова алея, 3 і Паркова алея, 5-7.
Через два місяці, в листопаді 2007 року, компанія "Медінвесттрейд" продала резиденцію "Межигір'я" фірмі "Танталіт", яка володіла комплексом до втечі Януковича з України.
У вересні 2016 року Державна аудиторська служба дійшла висновку, що обмін між "Надрами України" і "Медінвесттрейдои" був нерівноцінних. Крім того, на момент обміну компанія не мала погодження від Фонду держмайна і Кабміну.