Біля Конституційного Суду України вранці 16 липня відбулася акція протесту проти можливого скасування Закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки". Сьогодні там розглядають у закритому режимі відповідне подання 46 депутатів Верховної Ради.
Як повідомляє кореспондент LB.ua, пікет організував волонтерський рух "Повернись живим", для якого він став першою публічною акцією.
Присутні вивісили на паркані Конституційного Суду плакати в радянському стилі. На одному з них, наприклад, намальований суддя КСУ в піонерському галстуку, на іншому - червоні сідниці із серпом і молотом між ними. "Слава Конституційному Суду УРСР", - написано на ще одному транспаранті. На кількох є віршики про маленького хлопчика: "Маленький мальчик нашел молоток и возвратил Украину в совок", "Маленький мальчик играл с Конституцией, вырос судьей, а ушел в проституцию" ("Маленький хлопчик знайшов молоток і повернув Україну в совок", "Маленький хлопчик грав з Конституцією, виріс суддею, а пішов у проституцію").
Під час акції на паркан КСУ також пов'язали червоні піонерські галстуки.
На думку присутніх, скасування декомунізації стане вироком незалежній Україні.
Нагадаємо, у квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонивши їхню пропаганду і символіку. Закон забороняє публічне використання символіки таких режимів, встановлює зобов'язання перейменувати населені пункти, об'єкти топоніміки, організації і торгові марки.
У рамках декомунізації в Україні перейменували понад тисячу населених пунктів і понад 51 тисячу вулиць, площ, скверів (станом на кінець 2016 року). Також демонтували кілька тисяч пам'ятників і пам'ятних знаків, у тому числі понад 1300 встановлених на честь Леніна.