ГоловнаПолітика

Сенат США прийняв резолюцію до п'ятої річниці Революції гідності

Документ підтримали одностайно.

Сенат США прийняв резолюцію до п'ятої річниці Революції гідності
Фото: betterworldcampaign.org

Сенат США одностайним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену п'ятій річниці Революції гідності і пам'яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомило Посольство України в США на своїй сторінці у фейсбуці.

"У резолюції, авторами якої виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, зокрема, зазначено, що Сенат США вітає прогрес, досягнутий українською владою в утвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, у посиленні боєготовності Збройних сил України і їх сумісності з критеріями НАТО", - сказано в повідомленні посольства.

Автори резолюції зазначають, що Вашингтон вітає успішне проведення вільних і справедливих виборів президента України й інавгурації Володимира Зеленського на посаду голови держави, а також "очікує проведення мирних, вільних і справедливих парламентських виборів".

Документ підкреслює, що Вашингтон підтверджує незмінну прихильність уряду США до "підтримки зусиль української влади у відновленні територіальної цілісності держави, а також надання додаткових летальних і нелетальних видів безпеки допомоги для зміцнення обороноздатності України на землі, в морі та повітрі". Також підтверджується невизнання "незаконних спроб РФ анексувати Крим".

США вітають створення автокефальної Православної церкви України як важливої віхи в побудові Україною власного майбутнього, вільного від російського впливу.

Також засуджено агресію РФ проти України і, зокрема, "напад на кораблі ВМС нашої держави в Керченській протоці як зухвале порушення міжнародного права і двосторонніх українсько-російських домовленостей", а також Білий дім закликає Кремль негайно звільнити членів екіпажу захоплених суден як людей, які підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року.

У Вашингтоні запевнили, що підтримують усіх українських політичних в'язнів, утримуваних у РФ і на підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих звинувачень. США закликають союзників і партнерів зберігати жорсткий режим санкцій проти РФ щодо виконання нею своїх міжнародних зобов'язань, у тому числі за Будапештським меморандумом і Мінськими домовленостями.

Окрім того, Вашингтон називає газопровід "Північний потік - 2" значною загрозою для безпеки Європи, яка спрямована на підрив економічної стабільності України і посилення її вразливості "перед подальшими російськими військовими інтервенціями", вважає, що "зміцнення демократії в Україні протягом останніх п'яти років, яскравим прикладом чого стали нещодавні президентські вибори і мирний перехід влади, повинно служити позитивним прикладом для інших країн з пострадянського простору".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram