ГоловнаПолітика

Для ВМСУ на базі риболовецького траулера побудували розвідувальний корабель

Новий корабель спустили на воду в Києві.

Фото: mil.gov.ua

У Києві 23 квітня на заводі "Кузня на Рибальському" спустили на воду середній розвідувальний корабель, побудований для потреб Військово-морських сил Збройних сил України.

Про це повідомила прес-служба Міноборони.

"За всю історію України не так багато було прикладів, коли на воду спускали потужні броньовані катери, десантні катери, а сьогодні - середній розвідувальний корабель, аналога якого немає в Україні за оснащенням і можливостями виконувати завдання. Це величезний прорив і це перемога! Перемога кожного, хто працює на заводі «Кузня на Рибальському». Перемога ВМС, які отримають цей корабель до бойового складу", - заявив на церемонії спуску на воду міністр оборони України Степан Полторак.

Фото: mil.gov.ua

Уперше про цей корабель повідомив у березні 2017 року перший заступник командувача Військово-морських сил України Андрій Тарасов. Тоді стало відомо, що на "Кузні" будують судно спеціального призначення на базі морозильного траулера проекту 502ЕМ, модернізованого під потреби флоту.

Довжина корабля - 55 метрів, ширина - 10 метрів. Повна водотоннажність - 1200 тонн. Швидкість ходу - близько 12 вузлів. Великі трюми дозволяють розмістити там велике спеціалізоване обладнання.

Нагадаємо, що після окупації Криму Україна втратила більшу частину свого військового флоту. Росія захопила, в тому числі, єдину українську субмарину "Запоріжжя", великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", інші кораблі та катери.

До того моменту, коли влітку 2014 року Росія в односторонньому порядку припинила всі переговори щодо повернення озброєнь, військової техніки та майна ВМС України, з Криму встигли вивести три бойові кораблі, 32 судна забезпечення, 1438 одиниць автомобільної, бронетанкової і спецтехніки, 24 літаки та гелікоптери. У Криму залишилися 11 бойових кораблів і катерів, 6 суден і катерів забезпечення, 2363 одиниці автомобільної, бронетанкової та спеціальної техніки, 3 літальні апарати, 6 берегових протикорабельних комплексів. Ці дані були надані Генштабом ЗСУ народному депутату Дмитру Тимчуку в березні 2015 року.

Наприкінці 2016 року Військово-морські сили України поповнили два малі броньовані артилерійські катери "Гюрза-М" (проект 58155 "Гюрза-М"). Пізніше були побудовані ще чотири аналогічні катери, а також два десантні катери типу "Кентавр" (проект 58503).

Дві "Гюрзи" Україна втратила в результаті російської агресії біля Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Узимку 2019 року на "Кузні" заклали ще броньований артилерійський катер "Гюрза" і десантно-штурмовий катер "Кентавр".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram