Європейський Союз оголосив про продовження на шість місяців індивідуальних санкцій у зв'язку зі збройним конфліктом на Донбасі.
Відповідне рішення опубліковано в "Офіційному віснику ЄС", передає "Інтерфакс-Україна".
"Рада ЄС прийняла рішення внести поправки в дані про низку приватних осіб і організацій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, і продовжити рішення (про введення санкцій) ще на шість місяців", - сказано в документі.
Рішення діятиме до 15 вересня 2019 року.
На цей момент у списках російських фізосіб і компаній, чиї активи в ЄС заморожені і кому заборонено в'їзд в ЄС, - 164 особи і 44 компанії.
Відзначають, що починаючи з березня 2014 року, коли РФ шляхом проведення т.зв. "референдуму" анексувала Крим, а підтримувані нею незаконні збройні формування почали захоплювати міста на південному сході України, ЄС розпочав вводити обмежувальні заходи. В інститутах ЄС підкреслюють, що ці заходи застосовуються "у відповідь на незаконну анексію Криму і навмисну дестабілізацію ситуації в Україні".
Серед обмежувальних заходів ЄС застосовує дипломатичні, економічні та персональні санкції, вводить обмеження щодо Криму і Севастополя. Найпоширеніший вид санкцій - це персональні рестрикції. Йдеться про заморожування фінансових активів і про обмеження на в'їзд на територію Євросоюзу для осіб і організацій, чия діяльність була, за оцінкою ЄС, пов'язана з "підривом територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України".
Нагадаємо, європейські санкції проти РФ складаються з декількох пакетів. Першими були введені індивідуальні санкції. Санкції, які забороняють європейським компаніям працювати з окупованим Росією Кримом, діють до 23 червня 2019 року. Термін дії економічних санкцій минає 31 січня 2019 року.
У грудні минулого року, Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій засудив будівництво російського проекту магістрального газопроводу в обхід України "Північний потік-2" і виступив за його скасування, а також закликав ЄС ввести додаткові санкції проти Росії за захоплення українських моряків у Керченській протоці.