Для сільських амбулаторій Миколаївщини, які будуються за програмою президента України Петра Порошенка, направленою на розвиток медицини у сільській місцевості, управлінням охорони здоров’я Миколаївської ОДА вже закуплено 14 нових автомобілів Renault Duster. Усі вони будуть передані сільським амбулаторіям після закінчення їх будівництва.
«Цього року всі медичні амбулаторії, що будуються в сільській місцевості, будуть оснащені сучасними транспортними засобами. Як я і обіцяв раніше, цього року на Миколаївщині ми приділимо значну увагу саме медичній галузі. Перші кроки зроблено вже у перший місяць року - за рахунок субвенції з державного бюджету, після проведення тендеру, вже придбано 14 нових автомобілів Renault Duster для наших сільських амбулаторій. Усі ці автомобілі на території обласної бази спеціального медичного постачання і вже скоро будуть використовуватися під час надання медичної допомоги мешканцям Миколаївщини», - заявляє голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.
Він висловив переконання, що вже у квітні-травні 2019 року мешканці населених пунктів, де зараз завершується будівництво нових амбулаторій, відчують доступність і якість первинної медичної допомоги, бо нові автомобілі для медичного персоналу суттєво пришвидшать і покращать надання медичних послуг.
Окрім того, Олексій Савченко нагадав, що сьогодні на Миколаївщині вдало функціонує Центр екстреної медицини, завдяки якому є можливість доставляти пацієнтів зі складними випадками до обласних медзакладів, де їм надають високоякісні медичні послуги.
«Минулого року завдяки тому, що ми почали оновлювати наш парк швидких у обласному Центрі екстреної медицини, нам вдалося врятувати не одне життя. У 2018 році придбано 7 карет «швидкої допомоги». Цього року ми не плануємо зупинятися – буде придбано ще щонайменше 30 сучасних автомобілів екстреної медичної допомоги. Наша ціль – повністю оновити парк «швидких», чого не робилося останні двадцять років», - додає голова Миколаївської обласної державної адміністрації.
Нагадаємо, що на сьогодні всі заклади первинної мережі, які надають послуги жителям області, підключено до системи EHealth. Амбулаторії, що будуються, також будуть підключені до інтернету. Крім того, майже 5 млн грн виділено на впровадження телекомунікаційних технологій – зокрема і на придбання обладнання для застосування телемедицини. Для сільських амбулаторій вже підібрано кваліфікований медичний персонал і наразі триває процес укладення договорів із пацієнтами.