Міжнародний валютний фонд оприлюднив на своєму сайті інформацію про досягнення домовленостей з українською владою щодо п'ятого перегляду чотирічної програми Extended Fund Facility. За підсумками роботи місії в Києві Україна отримає доступ до 1,1 мільярда доларів.
Очільник місії МВФ Гевін Грей відзначив виконання урядом критеріїв, визначених фондом на перше півріччя. ВВП за перший квартал зріс на понад 6%, рівень інфляції залишався відносно низьким, а міжнародні резерви перебували в адекватних межах.
Загалом МВФ прогнозує, що зростання ВВП за підсумками 2024 року складе 3%, а у наступні 12 місяців показник буде в діапазоні 2,5-3,5%, адже, на думку місії, очікується продовження війни на увесь 2025 рік.
Фонд наголошує на потребі сформувати державний бюджет України на прийдешній рік з урахуванням потреби в економії та збереженні здатності обслуговувати борги. На думку експертів, для цього потрібно збільшити надходження від податків – не лише шляхом постійних змін до податкової системи, але й боротьбою з ухилянням від сплати зборів та тіньовою економікою.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна та МВФ на рівні експертів домовилися про пʼятий перегляд програми EFF на 15,6 млрд доларів. Держава виконала всі кількісні критерії та структурні маяки на кінець червня. Тепер угоду має затвердити Виконавча рада МВФ. Після цього Україна зможе отримати 1,1 млрд доларів.
Шмигаль звернув увагу, що це була перша офлайн-місія за час повномасштабної війни.
"Кошти партнерів допомагають нашому Уряду фінансувати всі не військові видатки бюджету. Це дозволяє направляти наші внутрішні ресурси на обороноздатність країни", – додав голова уряду.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив, що перемовини з МВФ є "складними".
- Місія МВФ розпочала роботу у Києві 2 вересня.