ГоловнаЕкономікаДержава

Стефанішина: Україна може підписати Угоду про “відкрите небо” на Раді асоціації з ЄС

На момент засідання Ради асоціації з боку України всі процедури для підписання Угоди про спільний авіаційний простір будуть завершені.

Стефанішина: Україна може підписати Угоду про “відкрите небо” на Раді асоціації з ЄС
Фото: pravo.ua

11 лютого на засіданні Ради асоціації Україна та ЄС визначать модальності оновлення Угоди про асоціацію, а також завершать процедури для підписання Угоди про Спільний авіаційний простір.

Про це повідомила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефері телеканалу “Прямий”.

“На момент засідання Ради асоціації з боку України всі процедури для підписання Угоди про “відкрите небо” будуть завершені. Саме підписання також залежить від Європейської комісії. Якщо встигнемо процедурно, то Угоду про “відкрите небо” підпишемо на Раді асоціації”, – сказала Ольга Стефанішина.

Вона підкреслила, що це дуже важливий іміджевий сигнал для України на міжнародній арені.

“Угода про Спільний авіапростір з ЄС – це вільна конкуренція, створення нового ринку, збільшення доступу на 500 мільйонний ринок авіаперевезень ЄС, дешевші квитки та більше рейсів. Авіаперевезення стануть доступним видом транспорту. А, враховуючи, що у нас є безвіз, це дозволить збільшити контакти між людьми і перельоти між ЄС та Україною”, – сказала Ольга Стефанішина.

Урядовиця додала, що Угода про Спільний авіапростір, які й Угода про асоціацію, містить велику кількість зобов’язань. Відтак Україна муситиме серйозно переглянути своє законодавство, правила щодо безпеки польотів та захисту прав споживачів.

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз домовилися провести засідання Ради асоціації Україна-ЄС в офлайн форматі у лютому 2021 року.

Рада асоціації розгляне такі питання: продовження роботи на основі спільної заяви 22-го саміту Україна-ЄС, зокрема в оцінці результатів Угоди про асоціацію, початок процесу оновлення Угоди про асоціацію, укладення Угоди про спільний авіаційний простір, обговорення прогресу у впровадженні "промислового безвізу", діалог про залучення України до реалізації можливостей Європейського зеленого курсу, зміцнення економічної інтеграції та подальші кроки щодо виходу з кризи, спричиненої рішеннями Конституційного Суду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram