Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 28 грудня передали до суду обвинувальний акт у справі про розкрадання 300 млн кубометрів газу співробітниками компаній "Енергія - Новий Розділ", "Енергія - Новояворівськ" та "Енергія" (кінцеві бенефіціари - брати Дубневичі).
Про це йдеться на сайті НАБУ та у фейсбуці САП.
За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ протягом 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в "Нафтогазу" природного газу для виробництва теплової енергії населенню.
З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Однак, як встановили детективи НАБУ, більш як 300 млн куб. м "пільгового" газу, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення.
Цей газ вони пустили на виробництво електрики, яку надалі реалізували держпідприємству "Енергоринок" - її постачали за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.
Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених у тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг).
На думку детективів бюро, НАК "Нафтогаз України" в результаті цієї "схеми" було завдано збитків у розмірі 1,4 млрд гривень.
Судитимуть чотирьох осіб, серед них і директора ТОВ "Енергія - Новояворівськ" Адрія Гнатуша, якого звинувачують за ч.5 ст.191 (крадіжка), ч.3 ст.209 (відмивання грошей), ч.2 ст.366 (службове підроблення).
Організатором схеми вважається радник директора ТОВ "Енергія" Ігор Кучма.
Директор ТОВ "Енергія-Новий Розділ" Євген Коза був оголошений у розшук.
Причетність Ярослава Дубневича та Богдана Дубневича до розкрадання газу на ТЕЦ, що їм належать, не була встановлена.