П'ять років тому в Україні запрацювала програма «Теплий дім», яка дозволяє громадянам провести утеплення житла та водночас отримати певну компенсацію від держави. Відповідно, банки почали видавати теплі кредити.
Теплий кредит — це особлива програма кредитування, яка спрямована на фінансову допомогу в утепленні житлових будинків. Тобто якщо ви вирішили купити газовий котел, встановити енергоощадні склопакети або утеплити будинок, то можете звернутися в банк для отримання цільової позики.
Особливістю цього виду кредиту є отримання відшкодування якоїсь частини витрат. Банк переказує на ваш рахунок певну суму, яка виділяється згідно з державною програмою. Так ви зможете заощадити до 35% від необхідної суми.
Отриману позику можна витратити на придбання енергоефективних приладів та утеплювачів. Усього в списку близько 20 найменувань. Якщо необхідно терміново придбати матеріали, яких немає в списку витрат, що відшкодовуються, можна скористатися швидкими позиками від мікрофінансових компаній і взяти кредит на карту.
На кого розрахована програма теплих кредитів?
У першу чергу слід знати, що такого роду програма націлена на власників приватних будинків. У 2019 пріоритет з видачі цільових кредитів мають члени об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). І що більше учасників у позиці, то більшу суму поверне держава.
Але є також і випадки відмов. Отакі ситуації:
● неправильно складений пакет документів;
● офіційний дохід позичальника не перевищує 5000 гривень на місяць і в його родині є утриманці;
● є непогашені кредити, зокрема і в інших банках.
Як отримати теплий кредит?
Для того, щоб отримати кредит на утеплення будинку, необхідно:
● прийняти рішення про необхідність придбання певного виду продукції і знайти продавця;
● учасникам ОСББ слід провести збори мешканців і зібрати 2/3 підписів;
● надати необхідні документи і підписати договір з організацією, яка буде виконувати роботи;
● звернутися в банк і надати паспорт, ІПН, довідку про доходи та інші документи на вимогу;
● отримати позику;
● після покупки і проведення робіт надати банку підтвердження у вигляді акта виконаних робіт.
Будьте готові до тривалої тяганини з документами, незважаючи на те, що банки обіцяють прийняти рішення протягом декількох тижнів.