Спецтема
Календар українського мистецтва

27 квітня. Олександр Беретті

27 квітня 1816 року народився архітектор Олександр Беретті, син і продовжувач справи італійського архітектора, що осів і отримав освіту у Петербурзі, Вікентія Беретті.

Екскурсія Києвом слідами батька і сина Беретті включатиме в себе жовтий корпус університету ім. Т.Шевченка (колишня Перша київська гімназія), Національний музей медицини (колись Анатомічний театр), будинок президіуму Національної Академії наук України (пансіон графині Левашової), приймальня Служби безпеки України (особняк Беретті, в якому з 1927 року розташовувалася історична секція ВУАН і кабінет Михайла Грушевського), Інститут благородних дівчат (Жовтневий палац), університетські оранжереї в Ботанічному саду, Володимирський собор, до якого Беретті-молодший долучився на стадії будівництва, 

Жовтий корпус КНУ ім. Шевченка

Будинок реального училища на Михайлівській площі (Дипломатична академія). Частину будівель, які спроектував і розпочав будувати Беретті-батько, закінчив його син Олександр Беретті – обидва працювали в класицистичному стилі. О. Беретті 18 років читав лекції з архітектури Київському університеті.

Астрономічна обсерваторія Київського університету.

Олександр Беретті був заможним домовласником – йому належали шинок і готелем на Бесарабці, будинки на Інститутській та Володимирській, цілий прибутковий комплекс на теперішньому бульварі Шевченка.

 Приймальня СБУ.

Помер у 1895 році, похований на Байковому кладовищі.

Український арт-календар Український арт-календар , Спецпроект з історії українського мистецтва
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter