ГоловнаСвіт

У Празі відкрили Information Defense Hub (IDH) для українських експертів

Хаб кожні два тижні англійською та чеською мовами випускатиме добірку аналітичних матеріалів, які пояснюватимуть останні події щодо агресії Росії проти України. 

У Празі відкрили Information Defense Hub (IDH) для українських експертів

Information Defense Hub (IDH) для українських експертів запрацював у Празі (Чеська Республіка).

У відповідь на вторгнення Росії в Україну Безпековий центр "Європейські цінності" (EVC) вирішив розширити сферу своєї діяльності, заснувавши Information Defense Hub (IDH), йдеться у пресрелізі.

Основною метою цього проєкту є співпраця з українськими фахівцями щодо протидії російській агресії в інформаційно-економічній сфері. Через війну і критичну безпекову ситуацію багато з цих спеціалістів були змушені залишити Україну, однак змогли знайти безпечний прихисток у Чехії.

"Разом із нашими українськими друзями ми протистоїмо одному ворогу. Російська агресія стосується не лише України, а й усієї Європи. Наша мета – отримання оперативної і перевіреної інформації з першоджерел, як з України, так і з Росії. Саме це наші українські експерти можуть робити дуже добре завдяки своїм знанням, досвіду та контактам. Війна з Росією може тривати довго, тому ми хочемо мати команду таких спеціалістів у Празі та, в майбутньому, і в Україні. Завдяки їхнім зусиллям Чехія та ЄС будуть максимально поінформованим", – зазначив Якуб Янда, директор EVC.

IDH розпочав свою діяльність з першими українськими експертами, серед яких Соня Кошкіна, шеф-редактор українського новинного порталу LB.ua. 

"Ми вдячні нашим чеським колегам за те, що вони виявили інтерес до нашого досвіду та допомагають нам ділитися власними ноу-хау та знаннями з чеськими та іншими європейськими колегами». До команди інфохабу увійде й низка інших експертів, однак з міркувань безпеки дані лише деяких з них будуть опубліковані", – повідомила вона.

Хаб кожні два тижні англійською та чеською мовами випускатиме добірку аналітичних матеріалів, які пояснюватимуть останні події щодо агресії Росії проти України, реакцію світу та України на них, а також можливості співпраці держав-членів ЄС з Україною.

Діяльність інфохабу була щедро підтримана донорами з Чеської Республіки, а також Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Підписатися на публічний бюлетень Ukraine Watch Briefing, який разом із українськими експертами випускатиметься раз на два тижні, можна тут: http://bit.ly/38rZ30z.

Відповідальним за зміст із боку EVC є старший аналітик Давід Стулік, який працював дванадцять років дипломатом у Представництві ЄС у Києві.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram