У Національній авіаційній організації Ірану пояснили, чому понад шість місяців знадобилося для надсилання на міжнародну експертизу "чорних скриньок" збитого на початку січня 2020 року літака "Міжнародних авіаліній України".
Про це інформує Радіо Свобода.
"Управління цивільної авіації та група розслідування катастроф, повністю дотримуючись міжнародних протоколів, розслідували аварію, і якщо б питання коронавірусу не впливало, чорні скриньки могли б бути відправлені для розшифровки вже в перші дні", - сказав генеральний директор з правових та міжнародних питань Національної авіаційної організації Мохаммад Шарафі.
За його словами, в той час усі рейси на Європу були доступні лише для того, щоб повернути співвітчизників з європейських країн до Ірану. Чиновник також нагадав, що Іран просив "європейців, американців та канадців" надати необхідне обладнання для розшифровки, але "вони не погодились".
"Але зараз, із відновленням рейсів, чорні скриньки надсилаються при першій же можливості", - сказав Шарафі.
Раніше сьогодні надійшли повідомлення, що Іран передав Франції "чорні скриньки" збитого літака "Міжнародних авіаліній України". Очікується, що розшифровка розпочнеться вже в понеділок, 20 липня.
Нагадаємо, Boeing737-800 "Міжнародних авіаліній України", що прямував з Тегерана до Києва, розбився вранці 8 січня незабаром після вильоту з іранської столиці. Жертвами катастрофи стали всі, хто знаходився на борту - 176 громадян шести країн. Тегеран заявив, що пасажирський Boeing був збитий іранською стороною "ненавмисно". За висновком CAO, зміщення радіолокаційної системи комплексу ППО, який збив "Боїнг", було ключовою "людською помилкою", яка призвела до катастрофи.
Про намір Ірану відправити чорні ящики на розшифровку до Франції стало відомо ще в січні. У кінці червня державні ЗМІ Ірану повідомляли, що чорні скриньки відправлено.
Франція направила Україні запрошення приєднатися до розшифровки "чорних скриньок".