Пік епідемії коронавірусу COVID-19в Китаї вже позаду. Вона досягла свого піку в період між кінцем січня і початком лютого.
Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейєсус.
Гебрейєсус зазначив, що 24 лютого спільна місія ВООЗ та Китаю представила доповідь за результатами вивчення ситуації в китайських провінціях, в тому числі в Ухані.
За його словами, команда ВООЗ дійшла висновку, що пік епідемії припав на період між 23 січня і 2 лютого і з того часу темпи поширення коронавірусу "впевнено знижувалися".
Він також додав, що з моменту виявлення коронавірусу не було суттєвих змін в його ДНК.
"They found that the #COVID19 epidemic peaked & plateaued between the 23rd of January & the 2nd of February & has been declining steadily since then.
— World Health Organization (WHO) (@WHO) February 24, 2020
They have found that there has been no significant change in the DNA of the #coronavirus"-@DrTedros
"Вони (експерти ВООЗ, - ред.) виявили, що рівень смертності становить від 2% до 4% в китайському місті Ухань і 0,7% за межами Ухань", - заявив гендиректор ВООЗ.
Згідно з висновками експертів організації, час одужання пацієнтів з легкою формою COVID-19 становить близько двох тижнів, в той час як люди з тяжкою формою одужують протягом трьох-шести тижнів.
Раніше в ВООЗ заявили, що COVID-19 - ще не пандемія, а кілька епідемій в різних частинах світу.
Нагадаємо, що в результаті епідемії нового коронавірусного захворювання, що почалося в Китаї в кінці 2019 року, померли близько 2600 чоловік. Кількість тих, що заразилися, наближається до 80 тисячам осіб, 25 тисяч одужали.
При цьому в місті Ухань, де виникла ця хвороба, зафіксували майже 200 випадків повторного зараження.