Розслідування Державного департаменту США щодо використання Гілларі Клінтон особистої електронної пошти для робочого листування, коли вона була державним секретарем, не виявило жодних доказів умисного поводження з секретною інформацією. Про це пише Associated Press.
Результати розслідування були оприлюднені в п'ятницю, 18 жовтня, офісом республіканського сенатора Чака Грасслі.
"Під час розслідування були встановлені порушення з боку чинних 38 співробітників відомства, які можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності", - йдеться в повідомленні.
Розслідування, розпочате понад три роки тому, встановило 91 випадок надсилання секретної інформації в особисту електронну пошту Клінтон.
Хоча порушення були виявлені, у доповіді йдеться, що слідчі не виявили жодних переконливих доказів "систематичного і навмисного неправильного поводження з секретною інформацією".
Однак в документі йдеться, що використання Клінтон особистої електронної пошти підвищило вразливість такої інформації.
Повідомляється, що під час розслідування були вивчені 33 тис. листів.
Скандал у зв'язку з електронною поштою Гілларі Клінтон, коли вона обіймала посаду держсекретаря, розгорівся в березні 2015 року. З'ясувалося, що вона, порушуючи встановлені вимоги, вела службове листування з особистого облікового запису електронної пошти.
Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп заявляв, що в разі його перемоги на виборах Гілларі Клінтон "була б у в'язниці" через справу про електронне листування. Однак пізніше він заявив, що не хоче проводити розслідування щодо Клінтон.
Нагадаємо, раніше сенатори Конгресу США зажадали розслідувати зв'язок Клінтон з Україною.