Очікування були стриманими: мріяла, але не передбачала
Українка поїхала до Парижа у статусі беззаперечної лідерки збірної з фехтування. Звісно, по-іншому й бути не могло, з огляду на спортивний шлях Ольги Харлан. Вона олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 і срібна призерка Ріо-2016 у командних змаганнях. Водночас про успіх у Парижі навіть не думала. Можливо, щоб не наврочити.
«Я не передбачала, що зможу взяти дві медалі Олімпійських ігор у Парижі. Просто робила те, що повинна була. Звісно, мріяла про це, але точно не думала, що все станеться саме так», — сказала Ольга.
На спортсменку дуже вплинув невтішний виступ на Токійських іграх — вона поступилася на старті індивідуальних змагань. А тоді навіть задумалася про завершення професійної кар’єри. Після перерви все ж продовжила виступи на найвищому рівні, але тиск після поразки залишився. За словами Ольги, у Парижі намагалася сконцентруватися на своїх поєдинках. На щастя, тактика виявилася переможною.
«Моє завдання на сутичку полягає в тому, щоб бути ментально спокійною й відокремлювати свої емоції від дій. У фіналі командних змагань я лише одним оком стежила за сутичками дівчат, адже розуміла, що це може негативно вплинути на мій стан. Ходила розминалася й планувала свій бій», — пояснила Харлан.
Не досягла всього, але не впевнена, що продовжить
Ольга фактично витягла нашу команду в останній сутичці фіналу, відігравши різницю в три уколи. Українки виграли золоті медалі, а Харлан — рекордну шосту олімпійську нагороду. За цим показником вона випередила плавчиню Яну Клочкову, у якої п'ять медалей. Попри значний успіх, Харлан не може сказати, що повністю задоволена кар’єрою.
«Я не можу сказати, що досягла всього, чого хотіла. У мене є шість олімпійських медалей. Направду я не їхала до Парижа ставити рекорди. Усього не досягла, тому побачимо, як буде далі», — зауважила вона.
З трибун за історичним дійством спостерігав президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт. Він колишній тренер збірної України з фехтування, яка здобула золоті медалі в Пекіні-2008. Символічно, що тоді команду так само витягла Харлан.
«Ми не розмовляли після фіналу — обіймалися й плакали. Після бронзової нагороди я сказала йому, що це щось неймовірне, а після шостої нагороди слова були зайвими», — поділилася фехтувальниця.
Виступом збірної задоволена: головне, що в Парижі лунав гімн України
У підсумку Ольга Харлан додала до скарбнички збірної України бронзову й золоту медалі. Загалом в активі національної команди 12 нагород, з яких три — найвищої проби.
«Я вважаю, що наша збірна продемонструвала прекрасний результат, адже змогла завоювати більше медалей, ніж у Токіо й Ріо, коли в Україні триває повномасштабна війна проти Росії. Наш гімн лунав тричі, а це головне», — підсумувала Ольга Харлан.
Естафету збірної України перейняла паралімпійська команда. Параатлети здобули 82 медалі на Іграх у Парижі. Докладно про виступ нашої паралімпійської збірної — на LB.ua уже зовсім скоро.