Народні депутати проголосували в першому читанні за законопроєкт щодо угоди зі слідством у корупційних справах. За – 231 парламентар, повідомив Ярослав Железняк.
Законопроєкт схвалили за основу, попри ризики, на які вказували НАБУ, САП та антикорупційний комітет. За словами нардепа, перше читання протягнула коаліція.
Сьогодні вранці ти злочинця, який іде на угоду зі слідством, викривати організатора схеми.
НАБУ і САП вважають, що застосування звільнення від відбування покарання з випробуванням можливе винятково за одночасної наявності двох умов:
- викриття ним іншого організатора, якщо інформація щодо вчинення такою особою кримінального правопорушення буде підтверджена доказами
- повного або часткового (з урахуванням характеру та ступеня участі особи у вчиненні злочину) відшкодування завданого збитку або заподіяної шкоди (якщо такі збитки або шкода були завдані).
Нардепка Ірина Геращенко навела основні положення законопроєкту:
- запровадження штрафів як додаткового покарання у корупційних справах при укладенні угоди про визнання винуватості
- можливість зменшення покарання при наданні підозрюваним корисної інформації або відшкодуванні збитків
- встановлення іспитового строку від двох до шести років у разі звільнення від покарання
- можливість укладення угод у справах, підслідних НАБУ, за умов відшкодування збитків
- погодження угод у важких та особливо тяжких злочинах з керівниками прокуратури
- внесення змін до угоди можливе до моменту видалення суду до нарадчої кімнати
- повторне звернення з угодою допускається одноразово після усунення причин відмови судом.
Розробка законопроєкту про вдосконалення угод зі слідством – вимога партнерів ЄС.
Згідно з нинішньою пропозицією, корупціонери мають сплатити штраф від 12 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (204 000 грн) до 20 400 000 грн за кримінальний проступок, а в разі вчинення особливого тяжкого злочину – від шести мільйонів однієї тисячі неоподаткованих мінімумів до 12 млн таких мінімумів – у разі особливо тяжкого злочину. Від 121 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до одного 1 млн 200 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі вчинення нетяжкого злочину, від 1 млн 201 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 6 000 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі вчинення тяжкого злочину.
Оновлено. Голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія прокоментував ухвалення законопроєкту в першому читанні і запевнив, що його буде доопрацьовано.
Він також стверджує, що депутати "взагалі не піднімали питання угоди зі слідством в корупційних правопорушеннях, воно надійшло від наших партнерів у рамках зобов’язань Ukraine Facility Plan".
"Фінальна версія законопроєкту все одно буде проходити «залік» від міжнародників. Якщо громадянське суспільство вважає цей законопроект зрадою, у нього є право і можливість надати свої аргументи представникам посольств і міжнародних організацій Але я впевнений, що все буде гарно доопрацьовано до другого читання, як це вже було багато разів в подібних ситуаціях", - написав він у Telegram.