Понад 56% дорослого населення України в найближчій перспективі не планують робити щеплення від коронавірусної хвороби. Вони пояснюють це недостатньою перевіреністю вакцин і страхом перед можливими побічними ефектами.
Про це свідчить опитування "Демократичних ініціатив".
Відсоток противників вакцинації в Україні - один з найвищих у світі.
Основним аргументом "за" вакцинацію є потреба працювати у період посилення карантинних обмежень. Цей варіант набрав більше відповідей, ніж ефективність і безпечність вакцини. Для молодих респондентів одним із найвагоміших аргументів є можливість виїзду за кордон, для старших - рекомендації лікарів.
Запровадження обов'язкової вакцинації в Україні є непопулярним. За обов'язковість щеплень виступають трохи більше від 23% опитаних, проти – майже 52%. Респонденти, які самі хворіли або, ймовірно, хворіли на COVID-19, частіше виступають за обов’язковість вакцинації.
Дослідження проводилося за фінансової підтримки Великобританії в період з 14 по 24 серпня, було опитано дві тисячі людей. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, що в Україні від ковіду поки що вакцинували менше ніж 15% населення. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у серпні казав, що до кінця року в Україні планують вакцинувати щонайменше половину дорослого населення.
Щеплення проти ковіду в Україні роблять з 18 років, але в окремих випадках вакцину дозволено використовувати дітям віком від 12 років.