Міністерство охорони здоров'я пропонує заборонити омолоджувальну обрізку дерев, спалювання листя і посипання доріг сіллю і піском, а також пропонує сортувати сміття і встановлювати більше громадських туалетів.
Проєкт наказу «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць», опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров'я і винесено на громадське обговорення.
«Пропоновані зміни повинні удосконалити правила утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків та скверів, впорядкувати систему озеленення, убезпечити забруднення підземних вод і джерел водопостачання, а також - створити умови для реалізації прав людей з інвалідністю нарівні з іншими громадянами. Крім того, проєкт наказу наближає українські норми до європейських», - йдеться в повідомленні міністерства.
Пропозиції для включення в проєкт наказу можна вносити протягом місяця з дня опублікування документа. За результатами громадського обговорення, профільні експерти МОЗ розглянуть всі пропозиції і зауваження, а також внесуть відповідні поправки.
Контроль за виконанням наказу та введення санкцій за його порушення буде здійснювати Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Основні пропоновані зміни:
- широкі (120 см) і пологі з'їзди з тротуару чи велодоріжки;
- пандуси або ліфт на кожному з виходів підземних і надземних пішохідних переходів;
-
паркувальні стовпчики або інші перешкоди для в'їзду машин у пішохідну зону;
-
хоча б один громадський туалет в кожній зоні зелених насаджень. Оптимальна відстань між ними - до 700 метрів, а в людних місцях - до 300 метрів;
-
встановлювати окремі контейнери для сортування сміття - для пластику, скла, металу, паперу та органіки. Установка сміттєвих урн кожні 60 м;
- заборонити спалювання опалого листя та сухої трави. Замість цього пропонується вивозити зібране листя на поля компосту;
- на час ожеледиці заборонити посипати асфальт піском і сіллю, замість цього використовувати гранвідсів з вмістом солі 7%;
- заборонити омолоджувальну обрізку дерев на територіях населених пунктів.
Нагадаємо, в кінці червня МОЗ запропонувало заборонити ароматизовані тютюнові вироби, сигарети, в яких показники вмісту нікотину, смоли оксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують 1,0 мг нікотину, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю - 10 мг, а також врегулювати продаж електронних сигарет. За порушення вимог цього закону передбачено штраф розміром від 5 тис. грн до 50 тис. грн.