Представники Тристоронньої контактної групи в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Донбасі. Про це за підсумками засідання повідомив представник України в ТКГ Леонід Кучма, передає "Громадське".
За його словами, діалог був "більш конструктивним порівняно з попередніми роками".
Новий механізм припинення вогню повинна розробити група з питань безпеки до 19 червня.
Також сторони домовилися про розведення сил біля Станиці Луганської - тут протягом семи днів повинен запанувати режим тиші.
Кучма розповів, що на засіданні порушували питання військовополонених, зокрема моряків, яких РФ незаконно затримала в листопаді 2018 року, і питання відновлення водопостачання.
"Що стосується обміну військовополонених або незаконно утримуваних - я не можу сказати, що завтра буде принципове рішення, але я чітко знаю, що ці питання почнуть вирішуватися: скільки на скільки і так далі", - сказав він.
Оновлення. Леонід Кучма в Мінську заявив, що, складаючи угоду про введення в районі бойових дій на Донбасі режиму тиші, треба внести пункт, що забороняє ведення вогню у відповідь.
Голова української делегації в Тристоронній контактній групі повідомив, що серед домовленостей - зазначення не тільки часу початку "режиму тиші", а й механізму його впровадження, передає прес-служба президента.
"Це принципово. Оскільки жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього "режиму тиші". Повинно бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також введено заборону на обстріл цивільних об'єктів - шкіл, дитячих садків", - підкреслив Кучма.
Нагадаємо, Леонід Кучма вийшов з переговорного процесу в Мінську в жовтні 2018 року. 3 червня президент Зеленський знову призначив Кучму вести переговори з Росією з питань звільнення Донбасу та Криму.