Зеленський: важливо, щоб Орбан почув сигнал від США щодо відмови від російської нафти

Раніше Трамп заявив, що Європа повинна припинити купувати російську нафту.

Зеленський: важливо, щоб Орбан почув сигнал від США щодо відмови від російської нафти
ілюстративне фото: Віктор Орбан та Володимир Зеленський у Брюсселі
Фото: EPA/UPG

Президент України Володимир Зеленський під час звернення до учасників міжнародного економічного форуму «Амброзетті» заявив, що важливо, щоб прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан почув сигнал від США щодо необхідності відмови від російської нафти, передає Офіс президента.

«Америка хоче серйозно скоротити доходи Росії від експорту енергоносіїв – і це правильний шлях. Чим менше грошей Путін заробляє на нафті, тим менше він може витратити на війну й дестабілізацію інших країн. Будь ласка, майте це на увазі: енергетична незалежність від Росії також є ключовим фактором міцних відносин зі США», – підкреслив глава держави.

Зеленський планує обговорити це питання з президентом Європейської ради Антоніу Коштою та прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо під час зустрічей в Україні.

«І важливо, щоб прем'єр-міністр Орбан також почув ці сигнали від Сполучених Штатів, безпосередньо від президента Трампа, – сигнал про російську нафту», – додав глава держави.

Нагадаємо, напередодні Reuters з посиланням на чиновника Білого дому повідомило, що Трамп вимагає від Європи припинити купувати російську нафту. Оскільки Росія отримала 1,1 мільярда євро від продажу нафти до ЄС за один рік.

Реклама
Реклама