Західні посольства розкритикували законопроєкт президента Володимира Зеленського про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади.
"Зміни до Конституції щодо децентралізації повинні зміцнити права громад! Новий проєкт не відповідає цій вимозі", - йдеться в повідомленні посольства Німеччини в Twitter.
Дипломати зазначили, що "якість і консенсус важливіші, ніж швидкість".
Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проект не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість! @verkhovna_rada @APUkraine
— Посольство Німеччини (@GermanyinUA) 15 января 2020 г.
У посольстві Канади також заявили, що стурбовані обмеженням демократичних процесів цим законопроєктом і закликали узгодити його з принципами Євросоюзу.
"Канада поділяє стурбованість багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства й експертів щодо законопроєкту №2598, які обмежують демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій щодо змін і узгодження з принципами ЄС", - ідеться в повідомленні посольства в Twitter.
🇨🇦поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту № 2598, які обмежують демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій стосовно змін і узгодження з принципами #ECLSG
— Canada in Ukraine (@CanEmbUkraine) 15 января 2020 г.
Нагадаємо, 13 грудня минулого року президент Зеленський вніс у Верховну Раду проєкт закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади - і 16 грудня з'явився його текст: президент пропонує ліквідувати поняття "район"; ввести "округ" і інститут префектів замість держадміністрацій; виокремити такі адміністративно-територіальні одиниці, як громада, округ, область, АР Крим.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував проведення 24 січня позачергового засідання Ради для розгляду питання про децентралізацію.
14 січня посол ЄС в Україні Матті Маасікас нагадав українській владі, що зміни до Конституції щодо гарантій місцевого самоврядування повинні відповідати Європейській хартії місцевого самоврядування.