Максим Кречетов, що представляв Офіс президента на установчих зборах Ради з питань свободи слова та захисту журналістів, не є співробітником Офісу Президента.
Це випливає з відповіді Департаменту доступу до публічної інформації Офісу на інформаційний запит Українських Новин.
Агентство запросило у Офісу копію табеля обліку робочого часу за серпень і за період з 1 по 11 вересня Максима Кречетова, який в багатьох повідомленнях ЗМІ був названий експертом департаменту інформаційної політики Офісу.
У відповідь Офіс не зміг надати копії табелів, оскільки Кречетов не перебуває в трудових відносинах з Офісом.
"За інформацією, наданою Департаментом управління персоналом, М.Кречетов не перебуває в трудових відносинах з Офісом Президента України", - йдеться в документі.
У той же час в повідомленні на сайті Президента про установче засідання Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові було сказано, що Офіс представляв Максим Кречетов, причому посада Кречетова і інша інформація в якому статусі він представляв Офіс вказана не була.
При цьому саме Кречетову в повідомленні приписані слова про необхідність введення Національної прескарти і формалізації журналістських стандартів та стандартів кожної редакції в рамках саморегуляції журналістів.
Як повідомляли Українські Новини, в липні заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко оголосив про ініціативу створення Ради з питань свободи слова при Президентові. Він також обіцяв, що до складу Ради увійде по одному представнику від кожної редакції центральних ЗМІ.
Представники Офісу повідомили журналістам, що обробку заявок на участь в Раді курирує якраз Кречетов.
І, за його словами, через велику кількість заявок Офіс допустив для учаcті у роботі установчих зборів Ради тільки частину ЗМІ на підставі своїх критеріїв, серед яких були названі рейтинги, в тому числі і на основі відвідуваності сайтів. У числі інших і не була відібрана заяка Українських Новин.
Однак потім Офіс запрошував для участі в зборах тих журналістів, які не подавали таких заявок і навіть обирали їх без їх участі та згоди в саму раду.
Про такий випадок написав журналіст-розслідувач програми "Схеми" Михайло Ткач у своєму акаунті в мережі Facebook. Він відмовився від роботи в Раді.
Нагадаємо, раніше глава ОП Андрій Богдан заявив, що команді президента не потрібні журналісти для спілкування з суспільством.