Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатує, що в Криму триває боротьба з придушення будь-якої незгоди і критичних поглядів. Про це сьогодні на міжнародному форумі в Києві сказала голова місії ООН Фіона Фрейзер, пише "Інтерфакс-Україна".
"Той тренд, який ми побачили впродовж останніх років, говорить про те, що ведеться боротьба з придушення будь-якої незгоди і критичних поглядів на півострові", - сказала Фрейзер.
Зокрема, вона зазначила, що в Криму дуже страждає право на віросповідання, особливо це стосується кримських татар. Також на півострові обмежується свобода слова шляхом неправомірного використання Росією антитерористичного законодавства.
"Ми повинні визнати, що кримські татари в першу чергу стають жертвами рейдів з боку міліції і ФСБ, які проводяться в їхніх будинках, місцях публічних зібрань", - додала вона.
За словами керівника місії, існує безліч обмежень щодо мирних зібрань, зокрема кримських татар.
Що стосується освіти і мови, то Фрейзер заявляє, що кримськотатарська мова залишається стабільно представленою в шкільній освіті, в той час як можливість освіти українською мовою значно зменшилася.
Нагадаємо, після анексії Криму Росія заборонила на території півострова діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. За даними одного з лідерів Меджлісу Ільмі Умерова, на території анексованого Криму не припиняються репресії стосовно нелояльних до російської влади громадян, і зараз в СІЗО та в'язницях утримують більш ніж 80 політв'язнів.