ГоловнаПолітика

ДБР порушило справу на прокурорів САП через підозри у фальсифікації справи Продана, - адвокат

Захисниця Подана впевнена, що справу закриють ще до передачі в суд.

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП), які ведуть справу екс-керівника Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослава Продана. Про це повідомила його адвокат Ольга Просянюк.

"ДБР починає розслідувати фальсифікацію матеріалів слідства у справі Продана. На сьогодні нам вдалося спростувати абсолютно всі так звані "докази", на яких будувалася підозра. Отримано кілька авторитетних судових експертиз, які підтверджують, що "розрекламована" прокурорами листування в месенджері Telegram сфальсифікована. Інформація знята не з телефону Продана, а з якоїсь флешки. Експерти встановили, що частина файлів записувалися на USB-накопичувач вже після його вилучення. Тому навіть не бачу сенсу коментувати його "вміст". Експертиза встановила, що Продан фізично не може мати відношення до листування. Листування сфабриковане", — пояснила адвокат.

За словами Ольги Просянюк, справа в цілому побудовано на фальсифікації. Адвокат стверджує, що слідство не призвело ні єдиного доказу, що екс-глава ДФС або члени його сім'ї мають відношення до зазначених у справі об'єктів нерухомості.

"Показання свідків, на які посилається наслідок, існують тільки в уяві прокурорів. Жоден свідок ніколи не заявляв, що сім'я Продана має хоч якесь відношення до фігурують у справі об'єктів нерухомості. Мало того, в рішенні Солом'янського районного суду від 6 лютого встановлено, що в нерухомості та автомобілів є законні власники. І це власники зараз відстоюють свої права. І в інформації, отриманої САП від "компетентних органів Туреччини", які САП так любить згадувати, також говориться, що Проданий не має до нерухомості відносини!" — зазначила Просянюк.

Просянюк впевнена, що рішення Конституційного суду, яке скасувало статтю, яку закидають Мирославу Продану, — це подарунок слідству.

"Недавнє рішення Конституційного суду, який визнав неконституційною статтю 382-2 Кримінального кодексу, - це подарунок не нам. Це подарунок САП. Тепер вони можуть полегшено зітхнути, розвести руками і закрити справу, нібито з незалежних від них причин. Адже в іншому випадку в суді їм довелося б червоніти і бліднути, тримаючи відповідь за "липову" доказову базу. Для нас рішення Конституційного суду — це мінус, оскільки ми зацікавлені не просто в закритті справи. Ми зацікавлені довести, що звинувачення брехливі, а матеріали слідства - фальсифікація", — підкреслила Просянюк.

Як повідомляли, Солом'янський районний суд м Києва 4 лютого прийняв рішення повернути закордонний паспорт колишньому в.о. голови ДФС Мирославу Продану. Рішення суду пов'язане з відсутністю будь-яких підстав для обмеження його пересування.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram