Народився 8 жовтня 1979, село Кукавка, Могилів-Подільський район Вінницька область.
«Рівненський інститут слов'янознавства» Київського славістичного університету, спеціальність — менеджмент організацій, кваліфікація — менеджер у митній справі (2003);
Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, спеціальність — державне управління, кваліфікація — магістр державного управління (2013).
Університет Державної фіскальної служби, спеціальність – економіка підприємства, кваліфікація - спеціаліст (2016).
З червня 2002 р. - працював на керівній посаді в комерційній структурі.
З березня 2005 року розпочав роботу в податкових органах Вінницької області.
З вересня 2008 року обіймав керівні посади у податкових органах Вінницької області, м. Вінниця, Черкаської області та Міжрегіональному головному управлінні ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників.
З липня 2016 року – виконувач обов'язків заступника голови Державної фіскальної служби України.
З 3 березня 2017 року - виконувач обов'язків голови Державної фіскальної служби України.
5 вересня 2018 року Мирослав Продан звільнився з посади виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби України. Мирослав Продан вирішив брати участь у відкритому конкурсі на посаду головного фіскалу.
Наприкінці серпня 2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко передав до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) частину матеріалів кримінального провадження, що стосувалися Мирослава Продана, в яких йшла мова про два епізоди — придбання і будівництво нерухомості через підставних осіб в Україні і Туреччині. Луценко також звинувачував Продана в «безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі». У відповідь Мирослав Продан звинуватив генерального прокурора Юрія Луценка й очолюване ним відомство у тиску на ДФС із метою контролю контрабандних потоків. За його словами, йдеться зокрема про незаконний вивіз лісу і тіньові схеми на Одеській митниці.
Мирослава Продана викликали до САП на 15 листопада 2018 року, але він заявив що за 8 днів до цієї дати виїхав до Німеччини на лікування. Також він заявив, що повістку виписали заднім числом і прислали вже після того, як він поїхав. Продан стверджував, що більше 4 місяців звертався у САП і ГПУ з пропозицією прийти і дати пояснення, аде жодного разу не отримав відповіді.
15 листопада 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура заочно повідомила про підозру колишньому в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Мирославу Продану в незаконному збагаченні на 89 млн гривень. Але під час судового розгляду прокуратура не змогла пред'явити докази провини колишнього чиновника.
5 лютого 2019 року Солом'янський районний суд Києва дозволив зняти з Мирослава Продана електронний браслет та забрати закордонний паспорт.
28 лютого 2019 року адвокат Продана повідомила, що експертиза встановила факт фальсифікації справи, а Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП), яких займались справою Продана. Адвокат заявила, що слідство не призвело ні єдиного доказу, що екс-глава ДФС або члени його сім'ї мають відношення до зазначених у справі об'єктів нерухомості.
12 березня 2019 року НАБУ повідомило про закриття справи Продана.
Керівник аналітичного центру «Третій сектор», політолог Андрій Золотарьов заявив про замовний характер справи Продана.
16 травня 2019 року Солом'янський райсуд Києва зняв арешт з майна Мирослава Продана.
05.02.2023