ГоловнаЕкономікаДержава

Із понад 3000 поправок до проєкту бюджету-2022 врахували лише деякі, – Железняк

Поки що в проєкт не врахували заплановані надходження від "ресурсного" законопроєкту 5600. 

Із понад 3200 поправок народних депутатів до проєкту бюджету на 2022 рік комітет врахував лише деякі. Головна поправка – це виділення на так званий соцеконом 7 млрд гривень, повідомив у кулуарах Верховної Ради глава фракції "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк

"Було 3287 правок, якщо я не помиляюся, і з них буквально декілька прийняті. Головна правка для народних депутатів від коаліції та сателітів – це, звичайно, соцеконом. Там заклали фактично 7 млрд, якщо рахувати субвенції – 35 млн на округи. Додали 6,5 млрд ПДВ імпортного, додав Бюджетний комітет себе в декілька комісій, які розподіляють соцеконом і інші субвенції, в тому числі освітні – теж тут про себе не забули", – зазначив він.

Крім того, депутати запропонували збільшити видатки на аеропорти на 1,5 млрд. Інші зміни в проєкті бюджету будуть вже до другого читання, яке відбудеться в листопаді. 

Железняк також додав, що поки що в бюджетному проєкті не враховані ані доходи, які повинні з'явитися після проголосованого законопроєкту про олігархів, ані заплановані надходження від так званого ресурсного законопроєкту 5600, який мають ухвалювати в четвер.

Нагадаємо, голосувати за проєкт бюджету в першому читанні повинні у середу, 20 жовтня. "Слуги народу" на засіданні фракції в понеділок домовились підтримувати його за основу. Докладно про закладені бюджетні показники читайте в матеріалі LB.ua "Бюджет-2022: кому підвищать зарплати і чи зростуть пенсії". 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram