Співвласник мережі супермаркетів АТБ Геннадій Буткевич має намір розвивати видобуток і переробку в Україні урану і рідкоземельних металів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю Дмитру Гордону.
"Потрібно підіймати промисловість і вкладати гроші в ті можливості, які є в країні. Ось ми купили родовище на аукціоні. І моя мрія - будувати ядерні реактори в Україні", - наголосив Буткевич.
Крім того, в інтерв'ю бізнесмен уточнив, що йдеться про малі ядерні реактори і що він уже зустрічався з усіма основними світовими виробниками.
Цим проєктом він займається разом з партнерами Віталієм Якименком і Олександром Настенком, які інвестують у розвідку і розробку родовищ урану і рідкоземельних металів (берилій, цирконій, титан, графіт).
За словами Буткевича, кошти для розвитку цього проєкту він отримує від продажу власної нерухомості в США. "У мене є нерухомість в Америці, я зараз її продаю, щоб розвивати напрямок, яким зараз займаюся. У 2012-2013 рр. випадало страхуватися. Купили деякі речі через компанії... Усе законно", - розповів Буткевич.
Родовища цих мінералів в основному розташовані в Житомирській і Кіровоградській областях. Але процес складний, у тому числі через спротив місцевого населення, яке вважає, що розробка може нашкодити екології.
"Це серйозна справа. Коли ЗМІ пишуть, що у нас друг якийсь, ми в чиємусь оточенні. Водночас дозвіл на розвідку родовища урану ми отримували три роки. На розвідку! Це зараз я вкладаю гроші, щоб розвідати - як лежить, як краще робити, які запаси, їх якість", - підкреслив Геннадій Буткевич.
Бізнесмен упевнений, що не можна бути сировинним додатком розвинених країн.
"Треба робити додану вартість, переробляти тут і створювати той продукт, який матиме велику додану вартість", - сказав співвласник АТБ.
При цьому він упевнений, що за енергетикою в Україні велике майбутнє. Країна має все, щоб бути енергетично незалежною і навіть продавати надлишки.
Буткевич також згадав, що інвестував частину коштів у фонд, створений Іллею Пономарьовим для інвестицій у вуглеводні, але не бере участі в операційному управлінні. Мова про компанії Trident Acquisitions Corp, яка була одним з основних претендентів на газоносну площу "Дельфін" на шельфі Чорного моря.