Колишній професійний бейсболіст Піт Фрейтс, який колись надихнув інтернет-користувачів з усього світу взяти участь в онлайн-флешмобі Ice Bucket Challenge, помер у віці 34 роки.
Вважається, що в 2014 році саме за призовом Фрейтса і його сім'ї приєднатися до Ice Bucket Challenge почалася світова популярність цієї акції, пише ВВС.
У 2012 році, коли Фрейтсу було 27, йому діагностували аміотрофічний бічний склероз, також відомий як хвороба Лу Геріга. Через деякий час його паралізувало, він був змушений почати користуватися інвалідним візком. Фрейтс також втратив здатність говорити і харчувався через трубку.
При цьому формально акцію почав не Фрейтс. Першим її запустив професійний гольфіст Кріс Кеннеді, який кинув виклик родичці своєї дружини - її чоловік також страждав аміотрофічним бічним склерозом. Виклик прийняв, зокрема, Пет Куїнн з Нью-Йорка, а за ним і Піт Фрейнс.
Ідея акції полягала в тому, що люди знімають і викладають в соцмережах відео, в якому обливаються крижаною водою і передають естафету іншим. Учасники, як правило, жертвували кошти в фонд з вивчення аміотрофічного бокового склерозу.
При цьому в різних країнах акція набувала локальних особливостей. Наприклад, в Україні за допомогою Ice Bucket Challenge збирали кошти на допомогу українській армії, на лікування онкохворих і на іншу благодійність.
За деякими підрахунками, акція допомогла зібрати на вивчення аміотрофічного бокового склерозу понад 220 млн доларів. Тільки на Facebook було завантажено близько 17 млн відео, присвячених Ice Bucket Challenge.
В акції брали участь не тільки звичайні інтернет-користувачі, а й відомі актори, музиканти, політики, спортсмени та інші знаменитості.
Серед них - Джордж Буш, Джастін Трюдо, Білл Гейтс, Леді Гага, Опра Уїнфрі, Дженніфер Лопез, Кріштіану Роналду, Том Круз, Джон Траволта і інші.
Завдяки коштам, зібраним в рамках Ice Bucket Challenge, вчені змогли відкрити ген, пов'язаний з високим ризиком виникнення аміотрофічного бокового склерозу.