Відомий у США фахівець із питань міжнародної торгівлі та зовнішньої політики Девід Роткопф опублікував у журналі Foreign Policy статтю про те, що влада США та Ізраїлю планують провести військову операцію проти Ірану.
Роткпоф, посилаючись на джерела у Вашингтоні та Єрусалимі, пише, що США й Ізраїль розглядають можливість завдання "хірургічного" удару по іранських ядерних об'єктах. При цьому військова операція триватиме від декількох годин до максимум двох днів. Основними бойовими одиницями в операції стануть безпілотники та стратегічні бомбардувальники, здатні атакувати цілі, не входячи в зону дії ППО супротивника.
Фахівець також зазначає, що американці переконали союзників, що загальний масштаб операції повинен бути значно меншим, ніж той, про який нині йдеться в пресі. Експерти вважають, що в разі успішного завершення операції США та їх союзники тільки виграють: ядерну програму Ірану буде відкинуто на роки назад, а Сирія, Ліван та Ірак вийдуть із-під впливу Тегерана. Крім того, на їхню думку, підвищиться рівень безпеки в Перській затоці, а Росія і Китай перестануть оскаржувати американське верховенство на Близькому Сході.
Військову операцію проти Ірану також може використати президент США Барак Обама, який, згідно з останніми даними, поступається республіканцеві Мітту Ромні в президентському рейтингу. Нагадаємо, Ромні виступає з жорсткою критикою на адресу Обами, який "недостатньо жорстко" ставиться до Ірану і "нехтує інтересами Ізраїлю". Однак у разі воєнних дій проти Ірану республіканець буде змушений підтримати дії Обами.
Нагадаємо, раніше Ізраїль і США розійшлися в думці з приводу необхідності накреслити для Ісламської Республіки "червону лінію", перехід за яку означав би війну. В той час, як Єрусалим підтримував такий захід, Вашингтон наполягав на тому, щоб почали працювати жорсткі економічні санкції щодо Ірану.
Між тим, Іран заявляє, що готовий завдати превентивного удару в разі реальної загрози з боку Ізраїлю. При цьому він готовий атакувати не тільки Ізраїль, але й американські військові об'єкти в регіоні.