Якщо термін придатності зброї закінчується або закінчився, вона все ще може бути придатною для використання. Її слід не знищувати, а віддати Україні, оскільки ЗСУ довели свою надзвичайну інноваційність та вправність в інтеграції всієї отриманої зброї та її ефективному використанні.
Про це в коментарі Укрінформу заявив екскомандувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес.
“Єдине, що заважає нам надати цю зброю, ці можливості, – це наша політична воля”, – сказав Годжес, який зараз є старшим радником НАТО з питань логістики.
Годжес додав, що питання терміну придатності ракет для ATACMS є “відмовкою”.
Він також зазначив, що “немає жодної зброї чи платформи, яка б змінила ситуацію” на полі бою.
“Йдеться про поєднання повітряних, наземних і морських сил, але, безперечно, першими в моєму списку будуть ракети дальньої дії, щонайменше 300 кілометрів. Отже, це ATACMS і Taurus”, – зауважив Годжес.
На думку військового, в такому випадку “жоден російський штаб, жодна російська артилерійська установка, логістика не будуть у безпеці”. Це стосується і кораблів у Криму та авіабаз, як і пускових платформ для “шахедів”.
Бен Годжес повідомив, що США та ФРН могли б заявити, що хочуть, аби Україна виграла цю війну, і це в їх стратегічних інтересах. Це було б найважливішим внеском в успіх України.
Також такі заяви відкрили б ворота для матеріальної допомоги, якої потребує Україна, і надішле потужний сигнал Росії, що Захід продовжить підтримку України.
Таким чином Росія зрозуміє, що їхня стратегія війни на виснаження зазнає краху.
- Адміністрація Джо Байдена не підтверджує інформацію ЗМІ, що США хочуть утилізувати ракети ATACMS із вичерпаним терміном експлуатації в той час, як їх можна було би передати Україні.
- Напередодні видання Newsweek повідомило, що сотні ракет збільшеної дальності ATACMS з вичерпаним терміном експлуатації треба буде утилізувати “за значні кошти” американських платників податків. Водночас Україна гостро потребує таких ракет.