ГоловнаСуспільствоВійна

Севастополь. Чудова операція українських ВПС

Сили оборони України уразили південний майданчик судноремонтного заводу імені С.Орджонікідзе в Корабельній бухті Севастополя.

Чудова ціль – підприємство просто в центрі міста, навколо – причальні стінки флоту, 700 метрів, пожежі та детонації можуть завдати додаткових збитків.

Судячи з вибухів, прийшло щось потужне, з головою понад 300 кг, із досить точним круговим ймовірнісним відхиленням. 

Якщо ВПС України заявили про ураження цілей, то тут без варіантів – це західні крилаті ракети повітряного базування.

Фото: соцмережі

Коричневі лінії кремлівського режиму щодо неприпустимості атакувати Крим укотре пройдено.

Альянс уже напружився і чекає на розгромний пост від Дмитра Медведєва.

Що характерно, в день переговорів із Кім Чен Ином такий товстий натяк на делікатні обставини, що не треба ділитися з лузерами важкою зброєю та ракетами. Не варто цього робити, і все тут.

Противник уже почав традиційно бурмотіти свої мантри про тероризм.

Ні, хлопці, тероризм – це вдарити “Шахедами” по стоянці вантажних автомобілів у Рені і відправити водіїв фур до лікарні. 

Спалити зерно, призначене для Африки та Близького Сходу, пошкодити та спопелити вантажівки, поранити людей.

Оце і є терор та війна голодом, як робили ваші діди-енкавеесники з українським, кубанським, казахським селом свого часу.

А опрацювати інфраструктуру ЧФ, де в сухому доку стояли носій “Калібрів” і великий десантний корабель – це влучило куди слід, легітимна ціль. Ми не втомимося пояснювати кремлівським дикунам основи гуманітарного права. 

За 18 місяців мало б нарешті дійти.

ВДК 'Мінськ'
Фото: ЗМІ окупантів
ВДК 'Мінськ'

Поки що, попередньо, йдеться про ВДК “Мінськ” проєкту 775 – він став на ремонт 23 червня, заведений у сухий док. (За іншими даними уразили ВДК “Георгій Побідоносець”). 

Природно, навіть у таких умовах на кораблі є чергова зміна, різні електрики й охорона – там однозначно втрати в людях серед екіпажу, можливо, тривожні служби.

На судні важка пожежа, якій присвоєно найвищу категорію складності. З великою часткою ймовірності, після удару “головою” всередину і пожежі це – брухт.

Третій ВДК, по суті, знищено, або ж він вибув з ладу на місяці – ми явно цікавимося цими суднами.

По-перше, нам не потрібна загроза висадки на пляжі будь-де – протидесантні та протидиверсійні заходи відволікають сили, які потрібні в наступі до перешийка та Мелітополя. 

Нехай шанс примарний, але навіщо Москві мати навіть можливість.

По-друге, росіяни на ВДК ганяють фури МО РФ на півострів, вантажі подвійного призначення, продовольство для гарнізону. Різати логістику не тільки приємно, але й вкрай необхідно.

ВДК проєкту 775 і підводний човен проєкту 636.3 у сухому доку в окупованому Севастополі
Фото: Twitter / MT Anderson
ВДК проєкту 775 і підводний човен проєкту 636.3 у сухому доку в окупованому Севастополі

Також маємо влучення по дизельному підводному човну – є версії, що це може бути “Ростов-на-Дону” або ж “Великий Новгород”. Мінус чотири пускові установки “Калібрів”. 

Загалом мінус вісім пускових різних ракет через торпедні апарати – протикорабельні, протичовнові.

За це ВПС окреме спасибі – вони задовбали піднімати ніс, бити з короткої дистанції і забиратися, доки крилата ракета приходить до Одеси за лічені хвилини. 

Тепер це відбуватиметься трохи рідше.

Підводний човен – найновіший, спущений на воду 2014 року, проєкт 636.3. Це важкий удар для ЧФ РФ і великий успіх для нас. 

Щоправда, ми не знаємо тяжкості пошкоджень, пожежа могла бути тільки на ВДК, а субмарина – постраждати від близького приходу. Треба зачекати на дані об'єктивного контролю з комерційних супутників.

підводний човен 'Ростов-на-Дону'.
Фото: Фокус
підводний човен 'Ростов-на-Дону'.

Чудова операція. 

Перенесення зусиль – росіяни поставили в Керчі 7 барж із ланцюгами та тросами, забиті дипольними відбивачами, сконцентрували ППО малого та середнього радіусу захищати улюблений міст дєдушки.

Але міст ми не чіпатимемо поки що – тягніть ППО до Севастополя і під Москву, і, до речі, не забудьте про завод “Кремній Ел”.

ЧФ РФ оперативно підпорядкований Південному командуванню ЗС РФ. 

Це ті, що в Ростові зустрічали нині покійного Пригожина хлібом-сіллю.

Вибухи у Пскові, 30 серпня 2023
Фото: скріншот
Вибухи у Пскові, 30 серпня 2023

Замість наступальних дій зараз обороняють Роботине і ховаються на своїх базах від приходів крилатих ракет.

А це, як відомо, і було завданням СВО.

Пошкоджено містотворче підприємство – колись завод належав Порошенку, його віджали і націоналізували, дуже пишалися цим фактом.

Сухий док – складна технічна будова, з гідравлічними воротами, електрикою, кранами та лебідками. Багатогодинна пожежа абсолютно точно йому не на користь.

Ремонт розписаний на місяці вперед – свого часу “Сирійський експрес” (постачання угруповання РФ у Сирії через Босфор) пошарпав суднам ресурс, зараз доводиться тягнути на півострів вантажі, розвантажувати Керченський міст, щоб знову не завели фуру з вибухівкою.

Фото: Сухопутні війська ЗСУ

Загалом можна окупувати 28% нашої території, перетворити на руїни кілька міст, зробити біженцями мільйони, але ні на день не наблизитися до цілей війни – змусити Україну визнати свою волю, нав'язати нам принизливий мир, щоб продовжувати виривати регіон за регіоном за результатами “референдумів” після окупації.

І весь цей “план СВО” дійде ще до того, що успіхом для росіян буде утримання фронту від падіння і гра в хованки ЧФ РФ з нашими ВПС.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram