ГоловнаСуспільствоПодії

У Чернівецькій області двох братів викрили на зломі більш як 1,5 млн облікових записів користувачів з різних країн

Хакери заробили на цьому близько мільйона гривень.

У Чернівецькій області двох братів викрили на зломі більш як 1,5 млн облікових записів користувачів з різних країн
Фото: xakep.ru

У Чернівецькій області викрили двох братів, які зламували облікові записи користувачів і продавали їх на закритих форумах. Вони мали інформацію більш як 1,5 млн облікових записів громадян різних країн, повідомили в пресслужбі Кіберполіції.

Хакери використовували програму, яка підбирала логіни і паролі до облікових записів популярних Інтернет-ресурсів.

"Отримані файли з приватною інформацією зловмисники збували на закритих хакерських форумах і в месенджерах. Крім цього, з акаунтів з активним грошовим балансом частково виводили кошти на банківські рахунки" , - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці виявили 55 000 файлів, на яких було понад 1,5 млн облікових записів. За минулий рік хакери "заробили" на цьому близько мільйона гривень.

Фігурантам оголосили підозру за ч.2 ст. 361 - несанкціоноване втручання в роботу електронних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних систем або мереж електрозв'язку. Їм загрожує до шести років позбавлення волі.

Нагадаємо, СБУ та Національна поліція розслідують витік персональних даних українців, які продавалися за допомогою бота в Telegram. Керівник громадської організації "Електронна демократія" Володимир Фльонц повідомив, що знайшов в ньому свої дані з багатьох держреєстрів, бази "Нової пошти", паролі з "ВКонтакте" і Linkedin.

У СБУ почали перевіряти інформацію про те, чи пов'язаний з витоком додаток "Дія".

Після попередньої перевірки в поліції повідомили, що чат-бот в Telegram з персональною інформацією про українців використовував компіляцію даних державних відомств та недержавних організацій за різні періоди минулих років. Він не має стосунку до початку роботи державного мобільного додатка "Дія".

Пізніше в поліції заявили, що поширена інформація має ознаки фрагментарних наборів даних, взятих з різних джерел, включаючи Opendatabot - сервіс, який дозволяє отримати актуальну інформацію про компанії. Представники сервісу спростували звинувачення і повідомили, що не могли стати джерелом персональних і банківських даних.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram