Антимонопольний комітет рекомендує кільком українським виробникам вина припинити оформлення своєї продукції під виглядом виробленої в Грузії. Про це повідомляє пресцентр АМКУ.
Рекомендації стосуються:
- АТ "Коблево" (Миколаївська область, входить у холдинг "Баядера Груп");
- СП "Аквавінтекс" (Одеська область, торгові марки BSW, "Аякс");
- "Одесавинпром" (Одеса, торгові марки "Французький бульвар", "Вина Гулієвих").
Згідно з повідомленням комітету, вказані компанії оформляють пляшки етикетками з елементами грузинського прапора, написами з буквами грузинського алфавіту, зображенням карти Республіки Грузія, чоловіків у грузинському національному вбранні тощо.
"Назви напоїв також недвозначно пов'язують їх з Кавказом. Урешті-решт, саме ці елементи оформлення є домінуючими, тоді як інформація про українського виробника напою - маленькими літерами", - сказано в повідомленні.
У зв'язку з цим АМКУ рекомендував вжити заходів щодо недопущення поширення на етикетках і контретикетках вина позначень, які можуть бути сприйнятими як інформація про походження цього напою.
За даними аналітичної системи YouControl, "Аквавінтекс" перебуває в стані банкрутства, а також у компанії закінчився термін свідоцтв на більшість торгових марок, окрім "Шереулі Грузинський" і "Дель Мар".
Кінцевим бенефіціаром компанії є приватна виробничо-комерційна фірма "Альтаїр С.А" (Одеса), засновником якої є, своєю чергою, Ігор Об'єдков.
Нагадаємо, з 23 грудня Україна припинила експорт алкогольних напоїв під назвами коньяк, арманьяк, граппа, херес, а також шампанського. Україна експортуватиме ігристе вино і бренді відповідно до кодів класифікації зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з положенням 3 регламенту Європейського парламенту і Ради, країнами походження, які можуть використовувати назви шампанське, коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес є Франція, Італія і Іспанія.