За регламентом Верховної Ради депутати мають 14 днів для подання альтернативних законопроєктів до законопроєкту про мобілізацію, який 30 січня уряд подав до парламенту.
Про це розповіла нардепка та представниця Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в коментарі Суспільному.
"У березні теоретично цей законопроєкт, якщо він пройде перше читання, може бути винесений в зал для розгляду його в цілому", – сказала Фріз.
Таким чином, теоретично до 13 лютого мають бути внесені альтернативні законопроєкти, і профільний комітет може розглянути ці законопроєкти для ухвалення рішення.
Після того, як головний профільний комітет ухвалить своє рішення, законопроєкт може потрапити на розгляд у парламент.
"Якщо всі зацікавлені в тому, щоб не гальмувати цей процес, то за великим рахунком він може бути розглянутий в першому читанні … десь до 19-20 лютого", – сказала Фріз.
Після ухвалення проєкту закону у першому читанні починають подавати правки до розгляду у другому читанні, це може тривати 14 або 7 днів.
"Відповідно, після цього терміну буде готуватися законопроєкт до другого читання і це вже ми виходимо на березень місяць", – підсумувала депутатка.
- Уряд пропонує новий порядок бронювання військовозобов’язаних, воно відбуватиметься через електронний кабінет призовника.
-
Уряд пропонує народним депутатам внести відповідні зміни до Закону "Про виконавче провадження". Серед них – арешт рахунків ухилянтів, заборона на право керування ТЗ та на виїзд за межі України.
-
Урядовий проєкт пропонує відповідні зміни обмеження прав і свобод громадян та прав в умовах воєнного стану.
- Кабмін запропонував Верховній Раді оновлені зміни щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
- Раніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомляв, що в першому читанні законопроєкт хочуть розглянути 6 лютого. Голосування в цілому, якщо будуть згодні всі фракції, може відбутися на тому ж засіданні. Якщо ні – за декілька тижнів.