ГоловнаПолітика

Шмигаль у Швеції взяв участь у міжнародному форумі пам’яті Голокосту

Прем'єр запевнив, що в Україні немає місця для антисемітизму.

Шмигаль у Швеції взяв участь у міжнародному форумі пам’яті Голокосту
Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у середу взяв участь у Міжнародному форумі з питань пам’яті Голокосту та боротьби з антисемітизмом.

Як повідомляє пресслужба уряду, під час свого виступу він заявив, що Україна налаштована рішуче реагувати на будь-які прояви антисемітизму, ксенофобії, нетерпимості та не допускати поширення злочинів на ґрунті ненависті.

Шмигаль заявив, що трагедія Бабиного Яру, що сталась під час Другої світової війни на території України, є "вічним нагадуванням про необхідність здійснення спільних, рішучих превентивних зусиль із запобігання відродження тоталітарних ідеологій, проявів нетерпимості на етнічному ґрунті".

Прем’єр-міністр додав, що Україна стала першою країною на пострадянському просторі, яка ще в 90-ті роки минулого століття включила тему "Голокост" як обов’язкову для вивчення учнями всіх шкіл країни.

Він також заявив, що в Україні найменший показник поширеності антисемітських настроїв у Східній Європі.

Міжнародний форум з питань пам’яті Голокосту та боротьби з антисемітизмом зібрав представників 70 країн та організацій. Його результатом має стати підтвердження й перегляд норм Стокгольмської декларації 2000 року та прийняття нових норм, серед яких основне - боротьба з антисемітизмом та запереченням Голокосту.

Він мав відбутися ще у жовтні 2020 року, але через пандемію коронавірусу захід відклали на 2021 рік. У його роботі взяли участі президент Європейської Ради Шарль Мішель, державний секретар США Ентоні Блінкен, президент Ізраїлю Іцхак Герцог, президент Франції Еммануель Макрон та інші світові лідери.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram