ГоловнаПолітика

Кулеба: я завжди готовий до зустрічі в "нормандському" форматі, а Лавров її постійно уникає

"Чекаємо на сигнал з Москви".

Кулеба: я завжди готовий до зустрічі в "нормандському" форматі, а Лавров її постійно уникає
Фото: EPA/UPG

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що він завжди готовий до переговорів у "нормандському" форматі, попри те що глава МЗС Росії Сергій Лавров її постійно уникає.

Про це він сказав на брифінгу в середу, 13 жовтня.

"За цей рік уже декілька разів на мене виходили або німецький колега, або французький колега і запитували, чи готовий я до зустрічі в нормандському форматі на рівні глав МЗС. Щоразу я їм без зволікань казав: "Готовий!" Але щоразу ця зустріч не відбувалася через те, що міністр Лавров її усіляко уникає", - сказав Кулеба.

"Якщо дійсно результатом останньої розмови президента Франції і канцлера Німеччини з президентом Росії стане чітка вказівка від президента Путіна міністру Лаврову взяти участь у зустрічі міністрів і він це зробить, а не знову знайде причину уникнути цієї зустрічі, я буду готовий. Чекаємо на сигнал з Москви. Поки що ніяких сигналів ми не отримали. Щойно вони там визначаться, ми будемо готові до такої зустрічі", - заявив він.

Міністр підкреслив, що Україна також хоче провести саміт за участі лідерів "нормандської четвірки". За його словами, в рамках цього саміту можна було б організувати і двосторонні переговори президента України Володимира Зеленського і російського президента Володимира Путіна.

"Але Росія зараз виглядає розгубленою і не може дати нам чітку відповідь на питання: ви зустрічаєтесь з нами чи не зустрічаєтесь", - сказав Кулеба.

Нагадаємо, що 11 жовтня канцлер Німеччини і президент Франції почергово провели переговори з Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним. За результатами цих перемовин було ухвалене рішення інтенсифікувати роботу по лінії "нормандської четвірки" та організувати зустріч міністрів закордонних справ.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram