ГоловнаПолітика

ДБР відмовилося відкрити справу про можливі зловживання Шмигаля

Суд відмовився зобов'язати Держбюро почати досудове розслідування.

ДБР відмовилося відкрити справу про можливі зловживання Шмигаля
Фото: пресс-служба Кабмина

Державне бюро розслідувань відмовилося відкрити кримінальне провадження про можливі зловживання прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і членів Кабінету Міністрів.

Про це йдеться в матеріалах суду.

Відзначається, що заявник просив ДБР порушити кримінальне провадження щодо посадових осіб, в тому числі прем'єр-міністра, членів Кабінету Міністрів, дії яких заявник попередньо кваліфікував за ознаками ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 11 (поняття злочину), ст. 396 (приховування злочину), ст. 366 (службове підроблення), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

Але зазначена заява не була розглянута, а відомості про кримінальне правопорушення уповноваженими особами ДБР до Єдиного реєстру досудових розслідувань не були внесені.

У зв'язку з цим заявник подав до Шевченківського районного суду Києва скаргу на бездіяльність уповноваженої особи ДБР, що полягає в невнесенні відомостей в ЄРДР, і просив зобов'язати орган внести дані і почати досудове розслідування.

Суд відмовив у задоволенні скарги заявника, вирішивши, що цю скаргу повинен розглядати Печерський суд, оскільки саме в Печерському районі розташований відділ управління з розслідування кримінальних злочинів, скоєних посадовими особами.

Нагадаємо, парламент повернув програму дій Кабміну на доопрацювання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram