ГоловнаПолітика

ДБР розробило законопроєкт про заочне засудження

Документ спрямовано головам фракцій і в комітет.

ДБР розробило законопроєкт про заочне засудження
Фото: Макс Требухов

Для справедливого і чесного розслідування справ Майдану необхідно скасувати закон "Про недопущення переслідування і покарання осіб, причетних до подій, які відбулися під час проведення мирних зібрань, і визнання такими, що втратили чинність деяких законів України" від 2014 року. Про це заявила т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова в інтерв'ю LB.ua. За її словами, дія цього закону суперечить Кримінально-процесуальному кодексу.

"Було вбито 78 мітингувальників і 13 міліціонерів. З точки зору справедливості, ми повинні пам'ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав", - зазначила Венедіктова.

А згаданий вище закон, за її словами, перешкоджає об'єктивному розслідуванню вбивств правоохоронців.

"Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон потрібно скасувати. Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження, який було направлено всім головам фракцій і Денису Монастирському (голова комітету з питань правоохоронної діяльності, - ред.). Дуже сподіваємося, що депутати його підтримають, оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх... Але без цього, повторюся, рухатися далі (у справах Майдану) неможливо", - резюмувала Венедіктова.

Нагадаємо, у зв'язку з тим, що з 20 листопада 2019 року органи прокуратури втратили слідчі функції, справи Майдану перейшли частково до Державного бюро розслідувань, частково - до Національного антикорупційного бюро. У рамках ДБР було створено відділ розслідування справ Майдану, який очолив Олександр Буряк. Раніше він обіймав посаду заступника директора ДБР. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram