Президент Володимир Зеленський закликав громадян України повідомляти в Національне антикорупційне бюро про корупцію чиновників. Відповідне відеозвернення президент опублікував у своєму телеграмі.
"Ми ніколи не подолаємо корупцію, якщо ви будете заплющувати на неї очі. У вас вимагають хабар? Пропонують "відкат"? Будь ласка, не мовчіть. Звертайтеся на гарячу лінію НАБУ - 0 800 503 200", - підкреслив президент.
Крім того, він закликав українців жити за законом. "Ми як влада будемо працювати чесно, але нам потрібен і ваш крок назустріч. Ми не зможемо відродити економіку, якщо люди не будуть платити податки. Це стосується кожного - від олігарха до водія таксі", - зазначив Зеленський.
Оновлення. Рада громадського контролю НАБУ, своєю чергою, закликала президента не поширювати дезінформацію про повноваження Бюро. Про це йдеться в коментарі ради.
"23 вересня на Facebook-сторінці президента Володимира Зеленського було розміщено відеозаклик - дзвонити на гарячу лінію НАБУ з приводу всіх видів корупції. Рада громадського контролю НАБУ відзначає: НАБУ не розслідує всі корупційні злочини. Детективи Бюро займаються кримінальними корупційними правопорушеннями, скоєними вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які становлять загрозу національній безпеці", - йдеться в повідомленні.
У Раді підкреслили, що через дезінформацію про повноваження Бюро "гаряча лінія" НАБУ буде перевантажена дзвінками про порушення, які не є підслідними органу.
"Такі дії голови держави можуть привести до дестабілізації роботи Бюро і викликати шквал негативу населення в зв'язку з тим, що більшість громадян не є фахівцями в Кримінальному процесуальному кодексі і повністю довіряють словам президента. Отже, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні", - наголошено в повідомленні.
Нагадаємо, 20 вересня Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи забезпечення економічного зростання і запобігання корупції.
Президент наказав Кабміну передбачити під час доопрацювання проєкту закону про держбюджет України на 2020 рік кошти на стимулювання економічного зростання, підвищення соціальних стандартів, розвиток гірських територій українських Карпат, а також збільшення обсягу коштів Державного фонду регіонального розвитку.