Комісар Ради Європи з прав людини Дунья Міятович закликає Верховну Раду перенести прийняття закону про функціонування української мови на післявиборчий період.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву прес-служби Ради Європи.
Міятович вважає, що під час виборчої кампанії обговорення таких питань не сприяє ухваленню збалансованих рішень.
"У контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють прийняттю збалансованих рішень. Я закликаю український парламент перенести прийняття цього важливого законодавства на поствиборчий період", - заявила вона.
На думку Міятович, під час обговорення будь-якого нового закону або реформування політики використання мов держави-члени Ради Європи повинні "ретельно збалансувати законну мету підтримки використання державної мови і обов'язок захищати і підтримувати використання мов меншин і збереження культурного розмаїття".
"Різні мовні спільноти повинні бути ефективно залучені в процес розробки таких законів і політики, і їхні погляди повинні бути належно враховані", - підкреслила комісар РЄ.
Нагадаємо, цього пленарного тижня Рада запланувала розгляд більш ніж 2 тис. правок до законопроекту про державну мову.
У 2018 році Конституційний Суд визнав, що Закон "Про засади державної мовної політики" не відповідає Конституції. Цей закон набув чинності в серпні 2012 року і передбачав, що в 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, який практично прирівнює її до державної.
У жовтні 2018 року Рада прийняла за основу законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який замінить закон Ківалова-Колесніченка.