В окружному адміністративному суді Києва почався розгляд клопотання про скасування забезпечення позову про відсторонення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун від виконання обов'язків міністра.
На засідання прийшли заступники Супрун, а також міністр інфраструктури Володимир Омелян і міністр юстиції Павло Петренко.
На засідання також прийшов народний депутат Ігор Мосійчук, який подав позов на усунення в.о. міністра від обов'язків.
Клопотання розглядає суддя Каракашьян, який відсторонив Супрун від обов'язків.
Оновлення. C промовою виступив міністр юстиції Павло Петренко, він просить скасувати рішення суду про забезпечення позову нардепа Мосійчука.
"Це дуже небезпечний прецедент втручання в роботу конституційного органу влади з боку іншого органу, - сказав міністр. - Супрун залишається діючим в.о., оскільки рішення про її призначення від 27.07.2016 оскаржено не було, а прийняте рішення про забезпечення позову Мосійчука суперечить чинному рішенню про призначення".
Оновлення 15:30. Адвокат Супрун зазначив, що рішення суду паралізує роботу міністерства, а суд таким чином "знехтував правами всіх громадян України, зайнявшись забезпеченням тільки прав Мосійчука". Правозахисник підкреслив, що в позові Мосійчука проти Супрун немає ніякої інформації про те, яким саме чином Супрун порушила його права, в тому числі право на отримання медичної допомоги. Адвокат також нагадав, що рішенням суду в 2017 році було встановлено, що Супрун правомірно виконує обов'язки міністра.
Оновлення 15:50. У своїй промові адвокат підкреслює, що позивач ніяк не довів подвійне громадянство Супрун, представивши замість доказів скріншоти сайтів, де написано, що в.о. міністра нібито не здала другий паспорт. Разом з тим, подвійне громадянство в будь-якому випадку не є підставою для звільнення в.о. міністра, оскільки на неї не поширюється дія закону про держслужбу.
Оновлення. Нардеп Мосійчук у своєму виступі попросив суд відмовити в задоволенні клопотання Мін'юсту і заявив, що надасть докази подвійного громадянства Супрун "на наступних засіданнях", а також додав, що Уляна використовувала паспорт іншої країни в закордонних поїздках.
"Як раніше Янукович давав громадянство росіянам, і це привело до втрати Криму, так і зараз ми спостерігаємо - я не говорю саме про Уляну Супрун, інші прізвища. Потім зміниться влада, і на підставі цих судових рішень знову будуть давати громадянство росіянам", - аргументував свій позов Мосійчук.
Міністр юстиції Петренко, своєю чергою, сказав, що, на його думку, Уляна зробила все необхідне для виходу з американського громадянства, "і доказом тому є, зокрема, указ президента про отримання нею українського громадянства".
Сама Супрун поки що не брала слова для виступу перед судом.
Оновлення 16:50. В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час свого виступу дістала з рюкзака стосик документів і показала їх судді і залу: "Це ліки для пацієнтів, це 44 людини, які чекають на підпис для виїзду на лікування за кордон. Я не юрист, я хочу людям допомогти. Скасуйте рішення, яке забороняє мені виконувати обов'язки міністра, скасуйте, а в п'ятницю вже будемо обговорювати все те, про що зараз сперечаються адвокати", - сказала Супрун.
На п'ятницю, 15 лютого, призначено розгляд позову Мосійчука по суті.
У відповідь на запитання Мосійчука про громадянство Супрун відповіла, що має українське громадянство і кордон вона перетинала з українським паспортом.
Суддя Каракашьян закрив засідання і оголосив, що у зв'язку з великим обсягом матеріалів справи рішення щодо клопотання оголосить уже завтра.
Нагадаємо, 5 лютого Окружний адмінсуд Києва заборонив Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Відповідний позов подав нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук. Докладно про те, хто стоїть за відстороненням Уляни Супрун, читайте в матеріалі LB.ua.