За прогнозами МВФ, збитки світової економіки через пандемію коронавірусу можуть становити 28 трлн доларів упродовж наступних п'яти років.
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на директора-розпорядника МВФ Крісталіну Георгієву.
"Упродовж наступних п'яти років криза може коштувати, за наявними оцінками, близько $28 трильйонів втрат для ВВП", - сказала Георгієва.
За її словами, за дев'ять місяців глобальна криза забрала життя більше мільйона людей та розвернула глобальну економіку у зворотному напрямі. Різко зросли показники безробіття, бідності та суттєво підвищився ризик для економік країн з низьким доходом.
"За останні пару місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо найгіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до "мінус" 4,4% цього року", - зауважила глава МВФ.
Георгієва також відзначила і позитивні зміни.
"Ми бачимо безпрецедентні зусилля щодо розробки вакцини та ліків, ми бачимо надзвичайні та скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки... Попри те, що в наших прогнозах є величезна доля невизначеності, ми все ж передбачаємо часткове й нерівномірне відновлення в 2021 році", - зазначила директор-розпорядник МВФ.
Георгієва додала, що глобальне економічне зростання наступного року очікується на рівні 5,2% від ВВП.
Нагадаємо, у травні Георгієва заявила, що світовій економіці знадобиться три роки, щоб відновитися після пандемії COVID-19.