ГоловнаЕкономікаДержава

Депутати Верховної Ради вважають недоцільним законопроєкт №2360 про заборону хутрових ферм

Законопроєкт про заборону норкових ферм ініціював екологічний комітет Верховної Ради

Депутати Верховної Ради вважають недоцільним законопроєкт №2360 про заборону хутрових ферм

На онлайн-засіданні комітету ВР із питань екологічної політики та природокористування депутати дійшли висновку про недоцільність ухвалення закону, який передбачає заборону хутрових ферм. Із 11 присутніх депутатів 8 підтримали рішення відправити законопроєкт № 2360 на доопрацювання, а 3 – утрималися, пише УНІАН.

Законопроєкт про заборону норкових ферм був ініційований екологічним комітетом Верховної Ради, але через контраверсійність багатьох його положень, комітет більшістю голосів вирішив дослідити проблематику та перспективність хутрової галузі.

Присутня на засіданні комітету заступниця міністра енергетики та природних ресурсів Ірина Ставчук наголосила на необхідності вивчення данського досвіду, оскільки, за її словами, у Данії дуже багато норкових ферм. Депутат Юлія Овчинникова запропонувала провести аудит у контексті впливу хутрових ферм на навколишнє середовище. Рішенню екологічного комітету ВР про доопрацювання закону № 2360 передували солідарні рішення бюджетного комітету та комітету із євроінтеграції.

Бюджетний комітет, зокрема, вважає, що «у разі прийняття законопроєкту зупиняться інвестиції у відповідну галузь і, зважаючи на безперспективність її розвитку, підприємці можуть почати процес згортання та/або перенесення такої діяльності за межі України вже з дати набрання чинності відповідного закону (не чекаючи настання строку її заборони). Зазначене не сприятиме інвестиційній привабливості України та призведе до зменшення доходів бюджетів щодо платежів суб’єктів господарювання відповідної галузі».

Комітет із питань інтеграції України до ЄС прийняв одноголосне рішення про те, що законопроєкт № 2360 не відповідає праву ЄС та міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, тому потребує суттєвого доопрацювання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram